Jonna tahtoo vuorokauteen lisää tunteja

Ladataan...
25.tunti

Tai vaihtoehtosesti lyhempiä työpäiviä. Siis saisinhan kyllä sellaisia, koska kukaan ei mun touhuja määrää paitsi minä.

Oli taas ja meni viikonloppu, saunotettiin porukkaa savusaunassa ja syötiin sekä juotiin vähän. Tuli vähän jortsuttuakin tuolla paikallisessa. Toki kaiken keskellä ihmeteltiin kaikkia pahoja asioita maailmassa ja parannettiin tahollamme maailmaa.

Mutta tosiaan, ite asiaan. Olis ihan hurjan hieno juttu, jos jostain sais vuorokauteen vaikka sen kaks tuntia lisää. Mä en näillä tuntimäärillä saa mitään aikaseks. Jos johonkin keskittää energiavarat, on se jostain poies. Nimim.jäätävää kyytiä kasvava pyykkivuori. Örr. Tahtois kuitenkin ihan vähän edes nauttia kesästäkin, siitä vähästä, mitä on jäljellä. No oonhan mä toki vapaalla ens viikolla kaks tai kolme päivää, mut sillon tulee vieraita eli ei ehdi noita pakollisia kuvioita hoidella. Heh. (kauheesti kuulostaa tekosyiltä, eikö vaan?)

Tämä työpäivä meneekin lappuja täytellessä, taas. Pitäs myös tutustua tuohon verotilihommeliin ja tehdä kirjanpito jajajajajajajaja. Ei himputti. Rupes het samantien haukotuttaa. Taitaa olla kahvin aika.

Share
Ladataan...

Kommentoi

Ladataan...
CAPTCHA
Todista että olet ihminen