Kuvia ilman tarinoita, osa 1

Ladataan...
C Paris

Paikka: 1er, 4ième ja 5ième arrondissementit Pariisissa

Ajankohta: 31.7.-7.8.2012

p1020255.jpg

p1020182.jpg

p1020279.jpg

p1020008.jpg

p1010941.jpg

p1020275.jpg

p1020261.jpg

p1010937.jpg

p1020280_-_kopio.jpg

p1020281.jpg

p1010947.jpg

p1020262.jpg

p1020246.jpg

p1020002.jpg

p1020210_0.jpg

p1020149_0.jpg

Share

Kommentit

Vierailija(Ei varmistettu)

Miten ihana blogi!

Itse pidän Ranskasta ja ranskan kielestä sanoinkuvaamattoman paljon, joten olin todella onnellinen kun löysin tämän blogin ja voin lukea pariisilaisesta elämästä. :)

Haluaisin kysyä, että mikä sai sut lähtemään Ranskaan, opiskelut vai jokin muu? Kysymykseen ei ole pakko vastata jos se tuntuu liian henikökohtaiselta, mutta olisi kiva tietää :)

Selasin heti kaikki postaukset läpi ja odotan innolla tulevia postauksia! :)

Bon courage et profite bien de Paris!

C Paris

Kiitos kiitos paljon :)

Minullakin on itsellä tuo että olen kiinnostunut ranskalaisesta kulttuurista ja elämäntyylistä. Joskus jo teinityttönä ajattelin asuvani jonain päivänä vielä Pariisissa, joten nyt opintojen lomaan sen saa sopimaan paremmin kuin hyvin. Tuleepahan tehtyä jotain järkevääkin samalla kun nauttii Pariisin ihmeistä! Toivottavasti tämä ei jää viimeiseksi kerraksi asua täällä, sillä Pariisi on mahtava kaupunki. Täällä on paljon enemmän kaikkea kuin mitä osasin kuvitella. To do/visit -lista kasvaa sitä mukaa kun teen uusia asioita täällä!

Suosittelen lämpimästi keksimän jonkun porsaanreiän sille, että saisi asua täällä edes puoli vuotta tai vuoden. Odottelen innolla kuukauden päästä olevaa design-viikkoa ja vajaan kahden kuukauden päästä olevaa fashion-viikkoa! Ilman jatkuvia tapahtumia ja festivaalejakin täällä on jo niin paljon tekemistä, mutta niiden kanssa vielä enemmän. Toivottavasti sinäkin pääset tänne siis joskus :)

Jii(Ei varmistettu)

Oih, ihania tunnelmaotoksia! Kaltaiseeni romantikkoon uppoavat tietysti parhaiten nuo rakastuneiden parien kuvat. <3

C Paris

Kiitos Jii! Omat suosikkini ovat kyllä onnistuneet luontokuvat (kaikki eivät ole täällä), johtuu varmaan siitä että niitä on vaikein ottaa ja toisaalta luonnon kauneus on niin täydellistä. Näistä suosikkini ovat siis varpuskuva ja ruusukuva :)

Mutta livenä tykkään kyllä katsella täällä rakastuneita pareja, se on niin romanttista (paremman romantiikan puutteessa).

Keskustele

Ladataan...
CAPTCHA
Todista että olet ihminen