Kuvasarja: Pippa Middletonin työmatkatyyliä marraskuussa

Suotta ei vaahdota, että Pippa " herttuatar Katen sisko" Middleton, 28, kuuluu Britannian paparazzatuimpiin naisiin. Pieni vilkaisu kuvatoimistojen sivuille osoittaa, että Pippalla ei voi olla huonoa vaatepäivää (itse tulin toimitukseen tänään maanantaiseen tapaani verkkareissa). Lähes jokaisesta marraskuisesta arkipäivästä Pippan työmatkalta hänen työpaikalleen löytyy useita otoksia. Pippa on töissä vanhempiensa omistamassa Party Pieces-yrityksessä, jonka Party times-lehteä hän editoi.
Pippan saaman huomion määrä olikin liikaa krikettipelaaja-eksä Alex Loudonille , josta Pippa erosi virallisesti viime viikolla. Kuvassa ylhäällä Pippa työmatkallaan viime perjantaina 18.11.

Tässä puolestaan tyylinäyte työmatkalta 15.11.

10.11 Lontoossa on alkanut takista päätellen jo viiletä.

9.11 . Huomaa sama rintakoru kuin edellisessä kuvassa!

8.11

3.11. Tämä sininen takki on mun suosikki!

2.11 Montakohan syystakkia Pippalta löytyy?

1.11 tarkeni vielä kesävaatteissa.
No ainakin paparazzien salamavalot toisivat marraskuisiin aamuihin valoa, mutta itse olisi harvemmin yhtä kuvauskelpoinen työaamuina..
Kuvat: AOP


Kommentit
Tuo punainen rintakoru on itse asiassa merkki, jota on mm. Briteissä tapana pitää Remembrance Day:na (ensimmäisen maailmansodan päättymisen muistopäivä).
Jee. Ja taas sivistyin (mme) lisää. Kiitos.
joo kattelin yhellä pöydällä samoja tänään täälä ja mietin et mitä ihme muovipalleroita mut ny selvis:D
Ihminen on utelias... päädyin tänne sivustolle katsomaan, miltä Huippumalli haussa -Helen näyttää nykyään. Facebookissa olleessa kuvassa. Siinä jutussa olleet kuvat olivat ilmeisesti suunnittelukilpailusta ja kuvattavien henkilöiden luvalla otettuja. Harmillista, että täällä julkaistaan myös paparazzikuvia. Tekstissä mainitaan:
"Pippan saaman huomion määrä olikin liikaa krikettipelaaja-eksä Alex Loudonille , josta Pippa erosi virallisesti viime viikolla. Kuvassa ylhäällä Pippa työmatkallaan viime perjantaina 18.11." Eli lily.fi on osaltaan tukemassa tällaista toimintaa, jolla on ihan konkreettisia vaikutuksia ihmisten elämää. Onko se oikein?
Miksi tässä jutussa muuten sanotaan, että "huomaa sama rintakoru kuin edellisessä"? Onko se jotenkin epänormaalia käyttää samaa korua useampaankin kertaan?
En tod. sano olevani täydellinen tässä asiassa, mutta yritän parhaani ja välttelen juorulehtiä ja paparazzikuvia. Lily.fi päätyy nyt sitten välteltävien listalle.
Pahoittelut kritiikistä, mutta mielestäni se on aiheellista.
Kiitos kritiikistäsi. Totta tuo, että paparazzi- kuvien käyttö herättää ajatuksia meissä toimittajissakin. Täytyy kuitenkin muistaa, että moni tähti haluaakin olla esillä ja julkisena henkilönä oleminen on myös valinta, josta kantaa seurauksia. Hyödyt, joita he julkusina henkilöinä saavat, ovat usein mittavia. Viihdetoimittajana ja bloggaajana joudun/aion kuitenkin tarvittaessa käyttää jatkossakin paparazzien ottamia kuvia ulkomaisista staroista.
http://www.poppy.org.uk/
Varmasti on sellaisiakin ihmisiä, jotka nauttivat julkisuudessa olemisesta ja hyötyvätkin siitä. Mutta mistä voit/te tietää, kuka nauttii siitä ja kuka kärsii? Jos paparazzikuvien käyttäminen tuntuu väärältä, en voi uskoa, että niitä on pakko käyttää. Sen sijaan pitää keksiä oikeudenmukaisempia tapoja tehdä työtään. Siihen pystyy kyllä, jos oikein haluaa. Ei pidä nostaa käsiään pystyyn ja sanoa, että "tiedän, että tämä on väärin, mutta en nyt vain voi tehdä asialle mitään". Sama pätee aika moneen asiaan elämässä.
Toivoisin vielä kommenttia tuohon, että jutussa tunnuttiin ihmettelevän sitä, että Pippalla oli sama rintakoru kaksi kertaa. Onko tarkoitus synnyttää sellainen mielikuva, että täytyy ostaa, ostaa, ostaa koko ajan lisää ja uutta. Sellaista ei tämä maailma taida kestää.
ei briteissä montaa julkisuuden henkilöä ole, jotka eivät kantaisi poppy-merkkiään useampaa kertaa vuodessa :)
Pahoitteluni tännekin, että vastaaminen on kestänyt. Arvelen, että eiköhän Pippa ole joka aamu tietoinen siitä, että häntä kuvataan työmatkan varrella. Siitä miten oikeutettua paparazzi-kuvien ottaminen/julkaiseminen on kirjoitin juuri täällä.
Kiinnitin rintamerkkiin huomiota siksikin, että taisi olla ainoa vaate/asuste, joka Pippalla oli useampana päivänä yllään. Syystakeista ei taida neidillä olla pulaa :)
Tuo rintakoru on muuten veteraanien hyväntekeväisyystarkoituksessa myymä pinssi joka oli myös Williamilla ja Catherinella päällä useassa kuvassa Marraskuun aikana sekä monilla muilla julkisuuden henkilöillä, kuten urheilijoilla. Tarkoituksena korulla on siis osoittaa tukea sotaveteraaneille.
Tämäkään tavallisen näköinen muija ei kiinnostais kuvaajia jso ei olisi Katen sisko, Kate on muuten paljon Kauniimpi Pippaa
Keskustele