Tällä viikolla toimituksen palstalla

Lily julistaa kesän virallisesti päättyneeksi: Kesätoimittaja-Anna jättää toimituksen tällä viikolla. Sitä ennen kesuri ottaa selvää, miten säästää satanen kuukaudessa köyhäilemättä.
Nyt loppu lässytys! Keskiviikosta eteen päin lauotaan suorat sanat. Toimittaja Atlas Saarikoski, näyttelijä Kari Ketonen ja toimittaja Virpi Salmi syynäävät ajankohtaisia aiheita vuoroviikoin Punakynä-palstalla.
Lily katsoi perjantaina ensi-iltansa saavan Pussikaljaelokuvan. Iskeekö tarina yhteiskunnan laitamilta vai onko kotimainen leffa nuorista miehistä suunnattu vain nuorille miehille?
Perjantaina kokoamme viikon parhaat palat ja kerromme, mitä olemme oppineet. Ja kuten aina, pohdimme koko viikon kiperiä päivän kysymyksiä.
Uusia tuulia syyskuuhun toivottavat työpöytäänsä siivoava Anna N., supertoimelias Jenna ja perjantaita lämmöllä muisteleva Kati.


Kommentit
Jess!! Kuulostaa hyvältä! Mutta onko aivan pakko olla SOIVIA MAINOKSIA?! Ne on tosi pelottavia ja ärsyttäviä. Tiedän kyllä että ne voi vaimentaa, mutta pelästyn joka kerta kun Rihanna alkaa laulaa!
Joo mua rasittaa kanssa toi prkl typerä Rihannan määkiminen ja kuinka tollaset p*skamainokset vetää koko koneen ihan juntturaan :< yhtä huono ratkasu, kun Ilta-Sanomien älyttömän typerät itsestään käynnistyvät videot. Voi moro.
Aah ihanaa! Kari Ketonen on NIIN mun viiden listalla <3
Mistä ihmeen mainoksista täällä puhutaan? AdBlock-niminen lisäosa selaimeen niin ei häiritse mainokset surffailua, vink vink. ;)
Paitti että mainokset on yleensä ihan jees, kyllä mä tykkään kurkkailla niiden taakse. Enkä taatusti rupea jotain AdBlockia yhen paskamainoksen takia hankkimaan, mieluummin jätän yksinkertaisesti täällä Lilyssä käymisen, kunnes moinen ärsytys on kulutettu loppuun ja saatu hevon helvettiin täältä :D
Kommentoi