"Ja sit tää toinen niinku sais"
Kun pienenä leikki barbinukeilla ja ties millä mollamaijoilla, ei tullut ensimmäisenä mieleen että perheessä kuuluisi tapahtua sitä kuuluisaa seksielää. Kävelin tänään kaupan ohitse ja minua alkoi huvittamaan kaksi pientä tyttöä jotka leikki barbiella läheisellä leikkipuistolla. Korviin sattui mielenkiintoinen keskustelu joka meni kutakuinkin näin:
"Ja sit tää toinen niinku sais."
"Eiks tää toinen saa?"
"Ei se saa."
"Miksei?"
"Koska tää ei anna sille."
.. Tämä huvitti minua syvästi koska kaksimielisenä vanhana harppuna mieleen juolahti jotain aivan muuta. No niinpä.
Toisinaan minua inhottaa ajatus seksinharrastamisesta. Seikkana on se kamala tunne että kun itsellä tekis ihan sikana mieli ja miehen kanssa alkais jollekkin, niin sitten toinen onkin niin kauheen väsynyt että just ja just tämän saa houkuteltua mukaan. Sitten vähänaikaa jyystetään ja sit jätkä alkaa nukkuu. Loppu. Paitsi että mä en saanut, sä sait.
Ikäväkyllä joskus törmää tähän tilanteeseen ja sitten vituttaa niin perkeleesti. Siis hei haloo jätkä, tällä vaivalla olisin varmasti itsekkiin voinut hoitaa homman - siis kun sen kertakaikkeaan joudun sitten kuitenkin niin tekemään.
Mielessäni välkkyy kuva kultaisesta lesboseksistä, missä seksi on täydellistä = L-koodi ja ajan kultaamat muistot ovat tehneet tehtävänsä, ja katkeroidun yksinäisenä ja puutteessa. Ja jätkä kuorsaa vieressä.
Sitten kun kuitenkin on pohjimmiltaan jotenkin sen verran ujo että musta ei ainakaan ole sanomaan poikaystävälleni; Hei et viittis ku mä en oo vielä valmis lopettaa.. - Ehei, ei onnistu. Pieni vihjaus onnistuu, hellästi kädestä kiinni ja vetää siitä alaspäin ja - ei. Kun mies kääntää kylkeä ja toteaa Öitä. Ai kun romanttista.
Kuinka usein teille on käynyt näin ja jos onkin niin onko päässä kytenyt kaiken kattava vitutus?
Nimittäin mulla kyllä kytee. Johtuiskohan siitä että mun on kertakaikkeaan saatava heti ja nyt jos tekee mieli. Huopaaminen ja soutaminen ovat sitten niin Perseestä.
Perskele!


Kommentit
Huoh. Ei muuta voi sanoa kun näitä sun kirjoituksia lukee.
Seksielämäsi ei muutu yhtään sen paremmaksi unelmoimalla ja bloggaamalla. Ota mieltäsi vaivaavat asiat välittömästi puheeksi poikaystäväsi kanssa, tiedän se on "noloa" ja epämukavaa, mutta jos oikeasti haluat olla onnellinen etkä valittaa elämästäsi tuntemattomille, se on välttämätöntä.
Itse pidän seksistä paljon ja haluan sitä monta kertaa päivässä, minulla on ihana poikaystävä, jolle on tärkeää että myös minä nautin seksistä, mutta kaikilla on niitä päiviä jolloin ei vain huvita tai väsyttää jne. Jos itselläni haluttaa, mutta toista ei on monia eri keinoja, joilla ihan sanattomastikin voi viestiä, että "Mites ois? ;)" esim. ole vähäpukeinen, vie keskustelua kuumempaan suuntaan, näytä esim. pornoa tai muuta kuvamateriaalia josta tiedät hänen pitävän ja sano esim. "Tota asentoa ois kiva kokeilla!" hyväile ja tyydytä itseäsi hänen edessään, hyväile häntä, suutele kaulaa, korvia yms. avaa sepalus ja runkkaa/ota häneltä suihin jne. Itselläni nopeiten toimii suihinotto ja kun paraatikunto saavutettu voin vain hypätä päälle ja "raiskata" hänet, eikä kovin moni mies tuollaista varmasti vastustele. Itsevarmuus on kaiken a ja o, tiedät mitä haluat, siis ota se.
Tietysti ajan myötä kaikista suhteista katoaa se suurin kiihko ja tilalle syntyy kumppanuus ja se tulee ottaa huomioon. Kipinää voi aina yrittää herätellä ja siinä sinun on oltava oma-aloitteinen, miehesi ei ole ajatustenlukija. Kerro mistä pidät ja mistä et. ole valmis parantamaan myös omaa suoritustasi. Ole myös ymmärtäväinen, ei kukaan ole täydellinen rakastaja joka kerta. Ensi kerralla ehdota, että hän tyydyttäisi sinua ENNEN yhdyntää, orgasmi kun vapauttaa miehissä serotiinia, joka aiheuttaa väsymyksen seksin jälkeen.
Itse olen joskus (jo valmiiksi hyvää) itsetuntoani pyrkinyt kohottamaan peilin edessä itseäni kehumalla, shoppailemalla, liikkumalla ja syömällä terveellisesti. Ei tarvitse laihtua, pääasia on että tunnet olosi hyväksi omassa kropassasi ja hyväksyt itsesi sellaisena kuin olet.
Lukijan silmin tekstistäsi välittyy vaikutelma, että suurin ongelma on pääsi sisällä. Puhu luotettavan ystävän, sukulaisen tai ammattiauttajan kanssa.
Puhuit myös kaipuustasi naisia kohtaan. Olen myös biseksuaali, seurustellut aikaisemmin tyttöjen kanssa, mutta jutut menneet täysin pieleen. Henkilökohtainen loppupäätelmäni on, että miesten kanssa on PALJON helpompaa. Kehotan sinua kuitenkin puhumaan asiasta miehesi kanssa, kai hän tietää taustastasi? Itse en tällä hetkellä tunne tarvetta naisen syliin, mutta mieheni on väläytellyt kolmen kimpan mahdollisuutta, jos koen siihen tarvetta ja hänelle riittäisi pelkkä katselu. Kun olemme puhuneet asiasta, ei siihen synny samanlaista "kielletyn hedelmän" hohtoa.
Toivon todella, että otat asiat puheeksi miehesi kanssa ja saatte ongelmanne ratkaistua. Jos tilanne ei ratkea, on syytä miettiä miksi edes olette yhdessä. Parhaimmillaan seksi on läheisyyden ja rakkauden huipentuma ja lähentää teitä entisestään, vahvistaen parisuhdetta.
Huom. Jokainen suhde on erilainen, kirjoitin siis siitä mikä toimii meille.
Orgasmista päivää! ;)
Kiitos hirveästi vastauksestasi Nymfi. Siinä oli oikeasti paljon ajateltavaa. Luulen blogin tällähetkellä olevan se mihin purkaa ajatuksia, näin nimettömänä se onnistuu ajattelematta miltein. Olen hitaasti lämpenevää sorttia ja en ole kovin kyvykäs keskusteluihin koska koskaan en ole nitä oppinut käymään. Parisuhteeni ovat olleet perseestä kerta tosensa jälkeen ,ja vasta nyt opettelen pikkuhiljaa olemaan tällaisessa "oikeassa" suhteessa.
On monia asioita oita en uskalla ja en pysty. Toivoisin hirveästi olevani enemmän kaltaisesi, jolla on hyvä suhde ja toimiva itsetunto.
Max taas ei ole ihminen jonka kanssa voi puhua naisasiasta. Hän ei ole ihminen joka ymmärtäisi että rakastaisin häntä silti ja meidän seksissä sinänsä ei ole suuria ongelmia. Hän ottaisi kaiken itseensä ja surisi hirveästi, kiltti mies kun on. Max syyllistyy siiis ylikiltteyteen, eikä osaa oikein ajatella omia hyviä puoliaan. (Vähän tässä suhteessa siis kuin minäkin.)
Kommenttisi pisti minut ajattelemaan hurjasti. Joudun ehkä lämmittelemään suurta osaa ajatuksista, Vaikeinta ehkä on se ,että asiat jotka sytyttävät häntä ,saavat minulla inhonväreet kulkemaan selkää pitkin ja melkein toisinpäin. Toisalta en syylistäisi koskaan häntä siitä mistä hän pitää ja mikä saa hänet syttymään, jokainen meistähän on erinlainen.
Maxin ja minun parisuhteessa kai tulisi muistaa myös se seikka että minä olen aivan lapsen kengissä. Ensimmäinen suhde jossa en ole pettänyt, ensimmäinen suhde joka on pitkä, ja jossa kaipaan toista. Sitten kolikolla on kääntöpuoli ja oma entinen elämä tuntuis välillä niin paljon paremmalta ratkaisulta, Enimmäkseen tämä on sisäinen riita omassa itsessäni. Maxin menettäminen olisi valtava askel elämässä taakseppäin.
Ja vielä, varmaan kolmannen kerran, Kiitos kauheasti kommentistasi.
Kiitos itsellesi vastauksesta! Hyvä jos kommenttini herätti sinussa ajatuksia, se oli juuri tarkoitukseni, herättäminen siis, itse kun en ole ikinä ollut sitä pohtivaa tyyppiä vaan enemmän ongelman ratkaisija.
On surullista, jos koet ettet voi puhua Maxin kanssa mieltäsi painavista asioista. En tietenkään tunne häntä, enkä voi tietää miten hän reagoisi. Kannatan silti ehdottomasti avoimuutta, vaikka se hetkellisesti satuttaisi kumppaniasi, mutta pidemmän päälle parantaisi suhdettanne. Oletko ikinä miettinyt, että ehkä Maxkin huomaa että jokin vaivaa sinua, muttei tiedä mikä? Hänhän voi kuvitella asian olevan paljon pahempikin.
Itsellenikin nykyinen suhde on se ensimmäinen vakava ja pitkä, mutta siitä huolimatta kaikki on (tähän asti) sujunut jotenkuten kuin tanssi, kun pystymme puhumaan kaikesta ja kohdata vaikeatkin asiat yhdessä.
Inhonväristyksistä huolimatta suosittelen kokeilemaan juttuja sängyssä, jotka vähän epäilyttävät, voit yllättyä positiivisesti! Tietysti kaikesta ei voi tykätä ja leikin voi aina jättää kesken jos siltä tuntuu. Naiset varsinkin levittävät ns. kauhutarinoita esim. anaaliseksistä, älä siis kuuntele muita, sillä vain sinä voit tietää mistä pidät ja mistä et! Eikä heti tarvitse hypätä siihen kaikkein ällöimpään, vaan esim. vain tehdä siitä tavisseksistä astetta jännempää oli se sitten uuden paikan, asennon tai lelun avulla. :D
Hieno trollipesäke se tämäkin!
Vierailijalle;
En ole aivan varma mitä kohtaa tästä koko hommasta pidät trollina, mutta sääli jos tunnet blogini olevan sellainen. Kiitos kommentista.
Eiköhän se ole aika itsestäänselvää. Jotkut osaavat trollata hyvin, ja jotkut huonosti, valitettavasti tämä blogi kokonaisuudessaan tipahtaa jälkimmäiseen.
Keskustele