Nopeahko arkikampaus ja pinnitysvinkkejä!

Ladataan...
Saara Sarvas

 

 

Aika tuima :D

 

Ensimmäisen videon ääni on näköjään taas uploadissa hypännyt epäsynkkaan.. Koettakaa kestää!

 

Share

Kommentit

K(Ei varmistettu)

Pohdin tässä Make Up For Everin Primereita ja mietin josko voisit valaista asiaa. Olen käyttänyt aiemmin vihreää versiota, koska ihoni on melko punakka. Se ei kuitenkaan tunnu erityisen toimivalta, liusuu pois meikkivoiteen alta ja tekee ihosta samean. Mietin, että kokeilisin jotain väritöntä "helmiäistyyppistä" versiota, mutta sellaista ei ollutkaan. On vaan neutraali ja sitten pinkkiä, aprikoosia jne. Voitkohan auttaa? Mitähän nuo värit nyt sitten tarkoittavat ja mikähän kävisi punaisuuteen taipuvaisen ihon kanssa? Kiitos!

havainnoinko väärin vai kiepsautitko kaikki nuo kiharaiset ns. samaan suuntaan? eli ikään kuin ylöspäin kiertäen/myötäpäivään? olen ihmetellyt kun useampi ghd:n omistava blogaaja on  meuhkannut siitä, että muistakaa kiertää joka toinen suortuva eri suuntaan, muuten tulee "ihan urpon näköinen". itse taas rullailen aina samaan suuntaan, juurikin 'ylöspäin', sillä jos yritän kääntää alakierteelle niin lisäksi että se on ihan pirun hankalaa niin siitä harvemmin syntyy mitään kiharaksi kutsuttavaa lopputulosta. toisekseen en ymmärrä, mikä niissä samoin päin käännetyissä kutreissa on niin typerän näköistä? asia vaivaa minua kovasti, joten toivon että kertoisit oman totuutesi tästäkin tuikitärkeästi seikasta. kiitos.

Poks(Ei varmistettu)

nooo you ruined my life viimesillä sekkosilla :(
minä kun aattelin että jees nytte saan tukkani eiku hiukseni nopeasti alle 10 minuutissa nätskästi kiharoille mutta sinä kepuli menit kertomaan kylmän totuuden ettei se tule onnistumaan paksuihin pitkiin hiuksiin kuudessa minuutissa.. se siitä pyh

no mutta ihana tuto jälleen kerran! ja hyvä tuo havainnollistaminen pidennyksellä heh ;)

Vierailija(Ei varmistettu)

Miten niin feikkiminxejä on mahdoton saada kunnolla? Mites sitten tässä onnistui hyvin: http://papupatapapupata.blogspot.com/2011/03/testissa-frendy-nailwrapsit...

Saara Sarvas

K: Itse en ihan hirveenä tykkää niistä uusista HD -primereista, jos rehellisiä ollaan O_O Saa antaa imeytyä jotenkin turhan pitkään. Jos joku noista väreistä, niin aprikoosi! Panosta punaista peittävään peitevoiteeseen, jonka taputtelet kevyesti pohjustuksen päälle.

 

jesu: yleensä teen eri suuntiin, mutta tällä kertaa ideana oli vaan kyhätä tuollainen pehko, mistä kukaan ei tule tarkkailemaan kiharoiden suuntaa :) Aavistuksen hölmön näköistähän se on, jos on kaikki samaan suuntaan kiharrettuna, mutta kukapa sitäkään alkaa tutkia sen tarkemmin?

 

Poks, No... 10 minuutissa voi onnistua! :D Siihen tarvitaan vain rautainen tekniikka ja hyvin harjatut hiukset.

 

Vierailija, Hyvin on Pauliina saanut nuo kiinni, myönnetään! Tosin, näen tuolla kynsinauhojen läheisyydessä ryppyjä ja kynsinauhan päällä olevaa kalvoa, sori vaan ;)

Ongelmanihan ei kopioiden kohdalla ole se, etteivetkö ne hetken aikaa näyttäisi ihan päteviltä. En vain rehellisesti usko, että kopiotuotteet a) pysyvät yhtä hyvin ja b) ovat yhtä turvalliset ja hellävaraiset kynnelle. Jokainen silti tehkööt mitä lystää, minä itse en vain sitä suosittele :)

 

 

Väreilyjä

Okei, tämä video vakuutti. Mun on pakko saada GHD. Ei voi olla hiusten kihartaminen noin iisiä?!

Mimmo(Ei varmistettu)

Okei GHD on pakko saada. Tai ehkä se on sun kiharrustaito? Sellasessa pulmassa tarttisin apua, että olen menossa parin viikon päästä häihin kaasoksi, ja minulla on juhlia varten korallin värinen mekko. Voitko vinkata, minkä värinen silmä- ja huulimeikki voisi sopia mekkooni ja sinisiin silmiini? Arvostaisin todella!

sinmeli(Ei varmistettu)

Saat ton näyttämään niin helpolta! :D Mutta nyt mulle tuli pulma: kumpaa suosittelet mieluummin, GHD:tä vai sitä Remingtonin kiharrussauvaa? Tavoitteena siis saada helposti kiharat paksuihin hiuksiin. Suoristusrauta kyllä löytyy jo, mutta se on niin hölmön mallinen ettei sillä voi kovin nätisti kiharoita tehdä...

sandeli(Ei varmistettu)

Voi miten noi kiharat tulee noin vaivattomasti. Mulla on noin 6 vuotta vanha ghd IV eikä se todellakaan liu'u noin kauniisti. Oisko vika raudassa vai tekniikassa? :)

Harhakuvitelma(Ei varmistettu)

miten toi näyttää noin helpolta? Itse ähelsin aikanaan tunnin peilin edessä suoristimen kanssa kiharoita väsäten, tuloksena suorat hiukset... :D En tiiä eikö mun hiukset vaan tottele, vai teenkö ton aina vaan väärin. Nyt on onneks remingtonin pearl wand hommattuna, johan helpottu! :')

vierailija(Ei varmistettu)

kiva postaus! tällasia ois kiva jos jaksaisit väsätä enemmänki, ite ainaki oon kyllästyny peruskampauksiin jotka on hiukset auki, ponnari, nuttura tai letti. jos jaksat tehä jostain helpoista kampauksista ohjeita niin olis ihanaa <3

Iida(Ei varmistettu)

Moikka! Mä oon jo hieman pidemmän hetken pohtinut ghd:n hankkimista ja kysyisinkin sulta mitä mieltä oot, kannattaisko ostaa mini vai normaali?
Mun hiukset on just niin ohuet kuin vain suomalaiset hiukset voi olla ja pituutta on ihan vähän enemmän kuin sulla tässä postauksessa.

Vierailija(Ei varmistettu)

Oli pakko tänään kokeilla tätä kampausta ja sehän onnitu. Tosin hiukset kiharsin Remingtonin Pearl wandilla.

Tuija(Ei varmistettu)

Moikka Saara! Arkikampauksesta tuli mieleen, että oletko sä tehnyt hääkampauksia ja -meikkejä?
Ensi kesänä omat häät, enkä tiedä yhtään, uskallanko tehdä esimerkiksi häämeikin itse. Vinkkejä kaivataan!

Susanna(Ei varmistettu)

Olipas kiva kampaus vinkki :) itse joudun töissä pitämään hiuksia kiinni ja ne on yleensä vaan aina tylsästi ponnarilla, täytyykin seuraavaksi tehä sykerönutturakampaus :D

Vierailija(Ei varmistettu)

Hm. En tahdo, että tämä kommentti on loukkaava.. Mutta.. oletko saanut vähän lisäkiloja? Jos olet, ne pukevat sua :-) Ja todella näppärän näköiset kiharat!

destination_unfamiliar

Voaaaah, pinnivinkkisi mullisti maailmani!

Vierailija(Ei varmistettu)

Huomasin aivan saman kuin edellinenkin vierailija. Luin ennen tiptoes blogiasi hyvin säännöllisesti ja lisäkilot hyppäsivät heti silmille. En myöskään pidä tätä huonona asiana, keskityt varmaankin liikaa Annaan niin itsestäsi huolehtiminen jää vähemmälle. Mutta ei siinä mitään jos itseäsi ei häiritse, olet todella nätti ja fiksu tyttö! :) Tsemppiä!
-Piia

Keskustele

Ladataan...
CAPTCHA
Todista että olet ihminen