Opasta mua aurinko, mä pelkään pimeää

Ladataan...
Syksyn sointuja

Eilen ajattelin, että perustan uuden blogin. Palstan Lilyyn. Olen niin innoissani tästä uudesta alusta (kovin monen epäonnistuneen blogiviritelmän jälkeen)!

 

Mukanani kun kulkee, näkee erilaisia second hand-, vintage- sekä alelöytöjä. Uusimmat löytöni aion päivitellä palstalle jo huomenna!

Pienikukkaroisena opiskelijana olen tottunut etsimään ihanuuksia kirpputoreilta ja aletangoista - usein myöskin erittäin hyvän onnen kanssa! Lisäksi olen äärimmäinen musiikki- ja leffafriikki, joten myös suosituksia tältä rintamalta tulee olemaan. Yritän kovasti arjen tohinassa löytää myöskin vanhan paloni kirjoja kohtaan - we'll see what's going to happen!

Rakastan matkustelua ja toivon erittäin kovasti että pääsette seuraamaan monen monituista matkaa.

 

Nyt on kuitenkin aika painua oman peiton alle, näkemään toivottavasti ihania unosia! Loppuun päivän levysuositus; Reino & The Rhinos - Kohti Huomista (Toimii hyvin esimerkiksi iltasella Lily -palstaa kirjoitellessa. ;-))

 

"The best way to predict your future is to create it."- Peter Drucker

Share

Kommentit

Chiara(Ei varmistettu)

Se on kumma, miten sitä tykkääkään lukea, mutta sitten se vaan jotenkin jää kaiken muun säätämisen alle, silloinkin kun olisi sitä aikaa.

Lykkyä uuden blogin kanssa, tämä vaikuttaa lupaavalta! :)

Syksyn sointuja

Oi, mahtia! Eka kommentti! Ja kyllä, I agree... Ennen sitä kahmi kasallisia kirjoja kuukaudessa ja nykyään vain tahtoo, aikoo ja yrittää.

Äsken päivittelin toista postausta, toivottavasti tykkäät! Se on päivän myöhässä ja uusimpia löytöjä en esitellyt niin kuin lupasin, mutta toivottavasti et ole ihan kauhean pettynyt! Haha. Enjoy!

Keskustele

Ladataan...
CAPTCHA
Todista että olet ihminen