First birthday party
Heippa kaikki! Vietettiin tänään siis pikku neitin ensimmäisiä synttäreitä ihan kotosalla. Monikaan ei päässyt tulemaan pitkän välimatkan vuoksi ja osa oli harmiksi kipeenä mut onneks saatiin muutamia läheisiä ja ystäviä käymään.
Teemana meillä oli My little Pony joka on ollut neitin yks lemppareista aika vauvasta 😀 Mitäpä sitä tässä muuta höpisemään kun antaa kuvien puhua mun puolesta.. 😛
Olin tosiaan hankkinut muutamia koristeita ja leivoin Juhan avustuksella mustikka/vanilja mousse kakun joka osoittautui tosi mainioksi. Neitillekkin maistui. :P Eka kertaa hän sai jotain makeaa ja jotenki huomas miten sokeri ”nous päähän”. Neiti oli aivan villissään koko päivän esittämässä. Ihana oli huomata miten hän oli niin tohkeissaan ilmapalloista ja koristeista.
Kiitos paljon kaikille vieraille kun kävitte juhlimassa ja ilostuttamassa sekä kiitos ihanista lahjoista!
ps. Taispa äitikin saada hieman kukkasia ;) <3
Nyt mukavaa lauantai iltaa!
-Jonna-