Top 6 asiat, joiden toivon tulevan muotiin toimistopukeutumisessa
- Villasukat ja collegehousut. Eikä sillain kalliina design-versiona tai mukamas erityisen laadukkaina. Vaan villasukkina ja collegehousuina. Kahvitahrat kiva ylläri. Pyjamakin käy.
- Silmäpussit. Teknisesti ottaen ne eivät ole vaate, sanotte, mutta tepä ette ole nähneet minua maanantain aamukasiksi buukatussa palaverissa.
- Neuletakit, jotka pitävät kuosinsa, vaikka niiden helman yli rullaa toistuvasti toimistotuolilla. Voisi luulla, että tämä olisi itsestäänselvyys, mutta ei. Toisaalta, nyt mulla on useita akryylisiä batman-viittoja. Ei paha sekään, ei paha. Voisin alkaa taistella rikollisuutta vastaan. Esim. sitä, että buukataan palaveri maanantaiaamuksi.
- Toimistokahvi. Värinä, kuosina ja selviytymiskeinona.
- Treenikassi läppärilaukkuna. Jossa on ehkä ihan vähän likaisia treenivaatteita ja vetoremmit. Ja satunnaisesti työkoneelle vuotava vesipullo.
- Ne sellaiset ilmallatäytetyt kumiset sumopainijapuvut. Koska tämä on mun postaus ja saan toivoa mitä haluan. Nii kerta.
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.