Blingit converset, Diy

IMG_7103.JPGTämä pikkuihminen on vienyt kaiken aikani viime viikolla flunssan lisäksi. Mä olen varmaan tartuttanut raukalle nuhan, kun nyt on koko ajan numero 11 nenän alla… Ihana känkkä-muru, tädin oma! 

Voisin kuvata Porkkanaa vaikka ja kuinka paljon. Siitä saa ihania kuvia, niinkuin kaikista pikkusista. Nyt se on vähän jo alkanut oppimaan että hetki ollaan paikallaan ja ”poseerataan” kameralle. Mutta kova touhu on päällä koko ajan, ja ehkä noin yksi kymmenestä kuvasta onnistuu, mutta ne onkin sitten sitäkin onnistuneempia, ainakin musta.

Ja toi mekko, ah, on söötti! Ostin sen taannoiselta Lontoon reissulta. Se on River Islandin-Mini -mallistoa, ihana! 

River Islandin vauvanvaatteet oli ihan uusi yllätys, ja törmäsinkin niihin ihan sattumalta. Yllätti positiivisesti ja ovat vielä tosi edullisiakin. Tuokin maksoi ehkä noin kympin verran! (Ääh, miksen ostanut enempi, siellä oli vaikka mitä…)

Pitäisi vielä tehdä sellainen valokuvakirja Porkkanan ensimmäisestä vuodesta, kunhan vain saisi aikaiseksi aloittaa. 

Kokemuksia hyvistä kuvakirjanteko-palveluista? 

IMG_7079.jpg

Omg, päin seiniä… Sisko kommentoi ylläolevaa kuvaa näin: Kolarin uhatessa, irroita ratista ja peitä silmät! haha…

IMG_7032.jpg

IMG_7062.jpg

Tehtiin myös hienot timantti-converset yhtenä iltana, 

Tarvikkeet:

Timanttitarralevy, sellainen mitä voi paketin mukaan kiinnittää autoon (?) ja esim puhelimen kuoreen. 

Tekstiililiimaa (saa esim. Piruetti voimistelu-tarvikeliikkeestä, josta saa myös edullisesti aitoja swarovskin kiviä edullisesti, jos ei halua muovitimantteja) (ja siis niitä swarowskin kiviä voi liimata vaatteisiin myös, kestää ihan pesuakin, ne on niitä samoja mitä tyttöjen voimistelupukuihin liimataan!)

(Nauhat vaihdettiin satiininauhoihin) 

Koristeluun/tuunaukseen meni ehkä vartti! Eiks ole söötit? :)

IMG_7375.JPG

IMG_7031.jpg

IMG_7028.jpg

IMG_7029.jpg

IMG_7065.jpg

IMG_7067.jpg

IMG_7068.jpg

IMG_7076.jpg

IMG_7057.jpg

IMG_7084.jpg

Ja tuolla on hänen toimistonsa jossa käydään katsomassa ”vintage” -postipatea….

Kuvat: Anna / A&A at Home

 

suhteet ystavat-ja-perhe lapset lasten-tyyli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.