LUE TÄMÄ JOS EPÄILET ITSELLÄSI TAI LÄHEISELLÄSI BORRELIOOSIA!

Minulta testattin marraskuussa 2013 suomessa borrelioosi,  mykoplasma sekä keuhkoklamydia. Tulosten mukaan minulla ei ole mitään niistä vaan olen joskus sairastanut mykoplasman,  jonka takia minulla on korkeat Igg-arvot.

Saksaan syyskuussa 2014 lähetettyjen tutkimusten mukaan minulla on selvästi borrelioosi,  mykoplasma ja keuhkoklamydia. (Lisäksi coxsacievirus)

Kuulin myös Terveystalon uudesta testistä jonka pitäisi olla luotettava mykoplasman aktiivisuuden mittari. Tämä Iga-testi jäi elokuussa 2014 minulla juuri alle viitearvon?

Kävin äskettäin minua hoitaneella yksityislääkärillä, joka on koko ajan ottanut minut vakavasti. Hän on yrittänyt auttaa minua sekä määrännyt pitkiä antibioottikuureja minulle sen perusteella, että vointini on kohentunut niiden avulla.

Hän määräsi mielenkiinnosta vielä uudet testit otettavaksi. Testit otettiin suomessa tammikuussa 2015 ja niiden perusteella minulla ei ole borrelioosia, mykoplasmaa tai keuhkoklamydiaa.

Olen kuullut, että kun elimistö/ihminen on oikein sairas ei hänen kehonsa jaksa edes nostaa vasta-aineita, jonka takia suomessa tehtävät testit eivät ole luotettavia. Lisäksi lääkärini kertoi, että joskus kun on käytössä antibiootit ne voivat näyttää virheellistä tulosta. Huomatkaa kuitenkin, että nämä ei ole mitään virallista tietoa! Kannattaa kuitenkin pohtia asiaa, etenkin jos on diagnosoitu Cfs. Antibioottihoito ei silti välttämättä tee terveeksi, mutta voi parantaa elämänlaatua. Ne jotka eivät halua käyttää pitkiä antibioottikuureja voivat silti kokeilla yrttiprotokollaa jolla on myös saatu hyviä tuloksia saksan Bca-klinikalla.

 

suhteet ystavat-ja-perhe terveys hyva-olo
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.