A new pair of sunnies

Valehtelematta ainakin 6 aurinkolasit ovat käyneet vain pyörähtämässä mun kasvoilla tänä keväänä. Ja kaikissa niissä on ollut jotakin ”vikaa”. Aikasemmin blogissakin esitellyt maailman kauneimmat Chanelitkin lähtivät uuteen kotiin, kun niissäkin oli niin häiritsevä seikka kuin se, että ne osuivat liikaa poskipäille. Toki tiedostin tämän, kun ne hommasin. Suuret linssit useimmiten osuvat poskipäille ja jättävät ikävät painaumajäljet poskille, kun otat lasit pois päästä. On mullakin ongelmat 😀 Ehkä joku muukin samaistuu tähän 😉

Nyt kuitenkin olen löytänyt omille kasvoilleni sen mieluisan kehysmallin. Mallin joka pysyy tukevasti päässä eikä valahtele, kun vaikka vähän katsot alaspäin. Mallin joka on tyylikäs vuodesta toiseen ja tuntuvat päässä niin kevyiltä. Mulla on nyt kahdet tämän malliset aurinkolasit kahdelta eri merkiltä. 

Ensimmäiset ovat IvanHelsingin silmälasikehyksistä teetetyt aurinkolasit vahvuuksilla. Ihan huippu kehykset silmälaseina ja arskoina. Halusin vielä toiset vastaavanlaiset aurinkolasit ilman vaahvuuksia. Ja löytyihän ne. Raybanin Aviatorit koossa 58. Aurinkolasirakkautta heti. Näitä ei kauaa tarvinnut kasvoilla pyöritella, kun nämä tuntuivat jo omilta.

Olin törmännyt näihin sinertäviin liukuvärjättyihin linsseihin joskus jollakin neitokaisella ja ihastellut niitä mielessäni. Nyt löysin ne samat joten valinta oli helppo. 

IMG_20180530_135800.jpg

IMG_20180530_135822.jpg

IMG_20180530_133302.jpg

IMG_20180530_133327.jpg

IMG_20180530_133249.jpg

Kivat eikö?

-Noora

muoti trendit trendit mieli