Uusi vuosi ja uudet kujeet- Todellakin

Ystävät ovat elämän suola. Niin totta. Se, että aikuisiällä tapaa ystäviä, joiden kanssa vaan kolahtaa heti, on melkein, kuin lottovoitto. Ystävät, joiden seurassa voit olla oma itsesi. Ystävät, joihin voit tukeutua tilanteessa, kuin tilanteessa. Ystävien seurassa voit itkeä ja nauraa. Emme edes tiedä miten olisimme selvinneet kotiäitivuosista ilman toisiamme samassa tilanteessa.

IMG_20180109_104115_763.jpg

(Kuvassa ihana juuri avattu Annan kartano, jossa ystävällinen palvelu, kaunis sisustus ja herkulliset tarjoilut. Annan kartano sijaitsee Helsingin Tuomarinkylässä.)

Tutustuimme noin kolmisen vuotta sitten leikkipuistossa. Tapaaminen oli hauska ja mieleenpainuva. Me oltiin nimittäin, kuin kaksi marjaa. Samanlaiset vaatteet ja samanlainen tyyli molemmilla hiuspampulaa ja vaaleaa ponnaria myöten. Hersyvää huumoria ja naurua unohtamatta. Meitä yhdisti heti myös rakkaus sinivalkoiseen raitaan ja sitähän molempien kaapeista löytyy. (Miehet ei enää erota onko uusi vai vanha 😀 ). Nykyään, jos toinen löytää jonkun ihanan vaatteen niin melkeimpä automaattisesti ostaa sen myös toiselle.
Pikkuhiljaa ajatus omasta blogista alkoi kypsymään. Nimiä makusteltiin ”hynttyyt yhteen” (oman elämänsä Vappu ja Virpi) kaksin aina kaunihimpi jne. Almost twins oli Lauran idea ja syntyi herätyksenä keskellä yötä. Haluamme jakaa positiivista mieltä, iloa, esteettisiä elämyksiä niin sisustuksen, ”muodin”, kosmetiikan, kuin matkailunkin saralta. Unohtamatta niitä vähän syvällisempiäkin juttuja. Haluaisimme olla aito, rehellinen ja helposti lähestyttävä lifestyleblogi.
Toivottavasti viihdyt kanssamme. Iloa vuoteen 2018!

 

Noora & Laura

 

 

suhteet oma-elama ystavat-ja-perhe mieli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.