Kurkkaus uuteen kotiimme

Eilen oli ensimmäistä kertaa sellainen olo muuton jälkeen, että kaivanpa kameran esiin ja kuvailen nopsaa vähän kotona. Edelleen täällä on erittäin keskeneräistä, mutta huonekalut ovat löytäneet paikkojaan ja värimaailma huoneisiin alkaa selkeentyä. 

Teemme remonttia hitaasti, pääosin viikonloppuisin ja toki siihen sen vuoksi menee aikaa. Onneksi olen nykyään kärsivällisempi kuin nuorempana. 😉

P9230020.JPG

Tämä asunto on hyvin erilainen kuin edellinen kotimme viereisessä talossa. Siinä oli n. 75 neliötä, täällä niitä on 115. Se oli yhdessä tasossa, kun taas tässä on asuintiloja kolmessa kerroksessa + lämmin ullakkovarastotila. Entisessä oli isot ja korkeat huoneet suurin ikkunoin, nykyisessä on pienemmät ja matalammat huoneet eivätkä ikkunatkaan ihan yhtä isot ole. 

P9230005.JPG

P9230009.JPG

Moni varmaan saattaa miettiä miksi muutimme?

En oikein osaa sanoa vastaukseksi muuta kuin sen, että olemme kai vähän hulluja ja kaipaamme haasteita. Ja ovathan suuri kodinhoitohuone ja erillinen ruokailutilakin todella suuret plussat. On myös ollut ihana päästä toteuttamaan haave vaaleasta lattiasta. 

Kertoilen piakkoin myös mitä olemme täällä jo remontoineet ja mitä vielä on edessä. Kertokaahan te myös mitä haluaisitte tietää uudesta kodistamme/sisustussuunnitelmistamme jne. Ja muutenkin on ihana kuulla välillä heipat tänne turinoitani lukemaan eksyneiltä! ;)

Instagramissa kotikuvia vilahtelee vähän väliä seurailemaan pääset -> tästä! Mukavaa päivän jatkoa!

-Anniina V

p.s. Pian luvassa tupla-messulippuarvonta!

 

SEURAA ANNIINA V BLOGIA FACEBOOKIN TAI BLOGLOVININ KAUTTA, SEKÄ INSTAGRAMISSA JA PINTERESTISSA.

koti sisustus
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.