Det här med talvipukeutuminen

dagens1.jpg

pipo/beanie American Apparel, neule/knit BikBok, farkut/jeans Asos, bootsit/boots Topshop, takki/coat H&M, laukku/bag Proenza

Kyllä, pipo. Olen ilmeisesti tullut niin vanhaksi, että luottopäähineeni on tällä hetkellä (lue: kylmällä) pipo. Kun sen kerran päähänsä päivällä laittaa, niin ei sitä voi oikein ottaa poiskaan. Hiukset ovat nääs jo lyttääntyneet niin, että on vain parempi tallustella eteenpäin pipo päässä lopun päivää.

dagens.jpg

Yritän piristää loska/pakkas/harmaata keliä muutamalla värillä – etenkin suht uusilla farkuillani, joita olen käyttänyt tähän mennessä jo ties kuinka monta kertaa. BikBokin perusneuleen raahasin myöskin Tukholmasta kuten nuo kengät. Neule on saanut ulkoilla jo useamman kerran baggyfarkkujen kanssa täysin mukavuudenhaluudestani johtuen, mutta ne myös näyttävät hyvältä yhdessä. Yhdistelmänä se vaatii tosin korollisia kenkiä, tai ainakin punaista huulipunaa. Jotain naisellista.

Ensi viikolla ehdin bloggailla paremmin, sillä kyllä se vain niin on, että työt nappaavat suurimman energialohkon päivästäni ja mielellään sitä näkisi kavereitakin. Lisäksi inspiraatiota on odotettavissa takaisin vasta, kun tarkenee ilman pipoakin. Toivottavasti sekin koittaa ensi viikolla 😉 

muoti paivan-tyyli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.