Minussa On Valmistus Virhe

Mikäköhän minussa on vikana. Tunnen itseni epäonnistuneeksi…taas kerran. Hyvällä tuurilla saan näitä ”tuntemuksia” potea uudelleen seuraavat 2 vuotta tai enemmänkin. 

Kävin selailemassa lapsettomuusklinikan sivuja ja pohdin olisiko mahdoton ajatus käydä tutkimuksissa. En kestä tätä epätietoisuutta. 

Uskon että joku saattaa nyt miettiä tätä lukiessaan kuinka väärin on kun en tyydy yhteen lapseen ja mietin jo tässä vaiheessa tällaisia asioita kun jotkut eivät saa edes sitä yhtä mutta minun mielestä mulla on oikeus.

Ja kyse ei ole nyt siitä ettenkö olisi valmis yrittämään taas sitä kahta vuotta. Kyse on halusta tietää missä on vika. Halu tietää MIKSI, MINKÄ TAKIA?

Kyllä minulla on 1 lapsi.

Kyllä sitä muuten yritettiinkin.

Kyllä uskon että kaikki ei ole niinkuin pitää.

Kyllä uskon että minussa on vikaa.

Pitäisiköhän perustaa oma avautumis blogi tätä projektia varten, tuntuu että tahraan tämän blogin tarkoituksen…mikä se sitten olikaan.

Vauvakupla

Suhteet Oma elämä Terveys Ajattelin tänään
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.