Takaisin arkeen – ja kouluun!

Onpas ollut kiireinen viikko! Niin vaan koulukin alkoi taas. Suorastaan ärsyttävää oli herätä kuudelta, kun olin tottunut vetämään sikeitä pidempään. Toisaalta taas kavereita näkee enemmän ja se on hauskaa. Koulupäivät eivät koskaan ole mälsiä, koska tyttöporukassa on kiva suunnitella ja touhuta kaikkea uutta. 

Musiikinteorian tunnit maanantaina rämmin taas läpi. Hiukan vaikeaa aihetta pukkaa mutta eiköhän siitä selvitä. Sen sijaan torstain pianotunnille jaksoin soitella harjoituksia kotonakin.

Ilmoittauduin myös showtanssitunneille, mutta ne alkavat vasta ensi viikon keskiviikkona. Tässä olen miettinyt, mitä laittaisin sinne päälle?? Millaiset tanssitossut sinne pitää olla? Pitänee opelta kysyä ekalla tunnilla. Kait tuolta kaapista jotakin löytyy näin alkuun. Hieman jännittää! Osaankohan mitään?

Synttäreitä tässä suunnitellaan ensi viikon viikonlopuksi. Niistä sitten kerron teille lisää myöhemmin…

Tässä on yksi vanhempi kuva musta. Hyvää viikonloppua! Niin, ja huomennahan on tietysti prinsessaleikkien aika!

riina_pop_up.jpg

perhe lasten-tyyli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.