Nopea päivitys

Huonojen treffien jälkeen olen jatkanut itsepintaisesti verkkojen vesille heittämistä. Matcheja on tullut mukavasti siihen nähden etten tunnu juuri koskaan svaippaamaan oikealle, mutta ne harvat keskustelut ovat loppuneet lyhyeen kun ei tuntunut millään lähtevän käyntiin. Yksi tyyppi kysyi milloin tapaamme, heti tervehdysten jälkeen. Se oli vähän liian nopeaa omaan makuuni.

Uudessa työpaikassa olen viihtynyt hirveän hyvin, mutta koska kyseessä on määräaikainen sopimus, pitäisi alkaa hyvissä ajoin etsiä uutta paikkaa. Varsinkin kun koulukin loppuu kohta!

Päällikköä olen oikeastaan nähnyt vain palavereissa. En nyt ole häntä kaivannutkaan, mutta ongelma on siinä, etten sen takia pysty keskittymään käsiteltäviin asioihin. Päällikkö on vaan niin söpö! Tuijotan häntä kuin murkkuikäinen tyttö nuorta sijaisopettajaa ja huomaan aika ajoin etten yhtään tiedä mistä puhutaan. Uutena työntekijänä pitäisi vielä olla eri skarppi kun vanhatkin asiat ovat uusia.

Ja kyllä, se ”kylmä” Päällikkö on todellakin söpö. Jos se sanoo jotain hauskaa se katsoo ensin varovasti yleisöään kuin varmistaakseen toimiko vitsi, ja kun joku nauraa  (yleensä vähintään minä), se hymyilee ja katse siirtyy kenkiinsä.

Se myös juttelee muille iloisesti, mutta vain silloin kun sitä puhutellaan ensin. Ei se olekaan kylmä, taitaakin olla vain vähän ujo.

Suhteet Oma elämä Rakkaus Työ