Alku ja hieman minusta

No niin nyt on perustettu uusi blogi kun vuosia vanhat tekstit hyppivät silmille jatkuvasti ja se harmitti jo itseäänkin enkä jaksanut ruveta niitä poistelemaan jne niin päätin sitten luoda ihan uuden..

 

Tämän kirjoittajana tosiaan tälläinen noin nelikymppinen ”neiti ihminen” (vaikkakin nuoruudessani kerkesin mennä myös naimisiin..)

 

Kun minua katsoo niin varsinkin fyysisesti eletty (monin tavoin karukin) elämä todellakin näkyy vaikka mieleltäni olen välillä parikymppinen (jos sitäkään)

 

Mottojani olivatkin pitkään

”Jos ei mitään tapahdu, niin pistetään tapahtumaan”

Ja

” Mitä paskempi idea niin sitä enemmän mä oon mukana”

No joo ONNEKSI pikkuhiljaa oon alkanut huomaamaan että tylsyydestäkin voi oikeasti nauttia

eikä kaikkeen paskaan TODELLAKAAN tarvitse (enää) hypätä mukaan.

 

Ei elämäni ole koskaan ollut pelkkää nousuhumalaa ja siemensyöksyä (Eikä se tietenkään voisi sitä ollakaan.)

En ole toistaiseksi miettinyt sitä mitä kaikkea teille tulen kertomaan itsestäni…

 

Itsestään ja elämästään kertominen on näköjään yllättävänkin hankalaa mutta joo…

Virallisestihan olen kai ”moniongelmainen” ja mielenterveyden ajoittaisen reistailun takia nyt ollut pitempään työttömänä ”kuntoutujana”.

 

Minua On onneksi suotu ihanalla mutta hieman omituisella perheellä ja varsinkin sisarukseni ovat iso osa päiviäni monine ongelmallisine kuvioineen. Tästä myöhemmin lisää.

 

Elämääni kuuluu suuressa osassa myös ”entinen mieheni” (jota kutsun jatkossa useammalla eri nimellä aina tunnelmistani ja tilanteestamme vähän riippuen)

Hän on siis tärkeä ja läheinen kaveri (jopa enemmän kuin ”ex”..) Mutta siitä (ajoittain hankalastakin) kuviosta on varmaan parempi kirjoittaa erikseen josKus myöhemmin.

Lisäksi elämääni kuuluu tietenkin monenlaista ystävää, kaveria ja tilannetta.. (Muunmuassa latasin tinderin vast-ikään ja parit treffitkin on jo käyty…) Mutta mutta.. Jospa näillä tiedoilla nyt sitten pääsisimme tässä vähän alkuun…

 

 

 

Suhteet Hyvä olo