Silver lining.
Hassua, että sain kesää varten ostamani hameen vasta alkusyksystä päälle. Olen yhdistellyt hametta päässäni milloin mihinkin yläosaan, mutta toteutus on ollut hankalampaa. Ohuen kankaan vuoksi paidan helmaa ei voi sulloa hameen sisään, joten yläosan pitäisi olla joko napapaita tai näyttää hyvältä roikkuessaan hameen päällä.
Nyt puin hameen ensimmäistä kertaa onnistuneesti, H&M:n alecollegen kanssa! En todellakaan kuvitellut tällaista asua hametta ostaessani, mutta kouluun tuo yhdistelmä sopi oikein kivasti. Jotain kevyttä ja silmiinpistävää, jotain lämmintä ja arkista, toimii!
Korut olivat tänään hopeiset. Olen kyllästynyt siihen, etten omista laukkua kultaisilla yksityiskohdilla, vaan joudun päivästä toiseen yhdistämään kultaiset korut harmaaseen Korsiini. Sanokaa neuroottiseksi, mutta minä en pidä kullan ja hopean yhdistelmästä. Seuraavana hankintalistalla onkin Michael Korsin ihastuttava Selma! Sitten kelpaa käyttää juuri niitä koruja, jotka sinä päivänä tuntuvat hyvältä.
Toisaalta hopeisetkin korut näyttivät vaihteeksi todella raikkailta! Sanonpahan vaan taas, että oikein kiva, kun ei näytä olevan muita kuin näitä firstworldproblems. Ihanaa keskiviikkoa kaikille!
Hame H&M collegepusero H&M sormukset H&M kello Guess rannekorut Nomination laukku MK kengät H&M aurinkolasit Ebay