Ei mitään asuyksityiskohtia.
Sain hetki sitten kritiikkiä rakkaalta ystävältä. Blogistani siis. Että kuulemma kirjoitan ihan irrelevanteista asioista, enkä kerro mitään tärkeää. Että elämässäni (muka) tapahtuu kaikkea mielenkiintoista, mutta pälätän vain jostain päivän asuista. Tämän ansaitun kritiikin jälkeen olen yrittänyt postailla vähän fiksumpia, vaikka kuvituksena ootd-ihqt-asukuvat toimivat mielestäni edelleen oikein hyvin.
Hetken meni hyvin, mutta nyt olen taas pari päivää ollut sitä mieltä, että mulle ei oo tapahtunut mitään jännää, hmhphfm eipä oo mitään kerrottavaa, tylsä elämä ja hitaat aivot. Vaikka onhan tässä oikeastaan tapahtunut vaikka mitä.
- Pesin ikkunat, vieläpä lauantai-illan juhlinnan jälkeen. Kävin jopa erikseen ostamassa ihan superhienon ikkunanpesemisvehkeen, joka mahtuu minimaaliseen siivouskaappimme, mutta jolla yltää korkeisiin parvekelaseihin. Paketissa myös luki, että mikrokuitupörrö pesee ikkunat ilman pesuainetta (!) jes. JA kaikkein parasta oli, kun äitini soitti maanantaina ja kysyi olinko pessyt ikkunat, ja MÄ OLIN.
- Olin tosiaan lauantaina ulkona. Kappelin sisäänpääsy olisi ollut 15 (viisitoista!) euroa. Ei menty. Kahdesta lasista viiniä tuli kahden päivän päänsärky.
- Pelaamme miehen kanssa nykyään jokaisessa pienessä välissä Candy Crushia puhelimella (joo, sitä idioottimaista ja koukuttavaa Facebook-peliä). Toinen pelaa ja toinen katsoo, kommentoi ja kannustaa vieressä, sitten toinen pelaa ja toinen katsoo jne. Se on ehkä kaikkien aikojen paras yhteinen harrastuksemme. (Se toinen oli yhden päivän korkeushyppyharjoittelu.)
- Ostimme HBO-tunnukset ja aloitimme Game of Thronesin. Olemme molemmat aikamoisia sohvankuluttajia ja leffafaneja, mutta vielä kuudenkaan jakson jälkeen kumpikaan ei ole perillä siitä, mihin sarjan suosio perustuu. Tosi sekavaa ja aika hidastempoista, ja vielä olisi 3½ tuotantokautta jäljellä…
- Ainiin, @cheekofficial ilmoitti, että elokuun stadikkakeikoille tulee lisälippuja myyntiin, joten olihan se tehtävä: viimeksi netissä turhaan lippuja jonottanut tyttöporukka hommasi itselleen liput, ihan vain vähän pilke silmäkulmassa. Elokuussa siis etkot, juhlat ja jatkot päälle. (CH)IIIK!
- Töissä on ollut edelleen ihan tosihauskaa. Esimerkiksi eilen söin lettuja ja tänään kuvahain Rihannaa, Caraa ja Ellietä. Eikä kurja sää haittaa yhtään, kun viettää päivät toimituksessa koneen ääressä. Me like.
Takki Bik Bok neule second hand farkut Zara kengät Spirit kello MK
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.