Banneripäivitys ja blogikriisi
Jos totta puhutaan, jonkinlainen identiteettikriisi on nyt meneillään. Blogin, elämän, ties minkä suhteen. Juttujani tai elämääni ei tunnu kuvastavan juuri nyt yhtä hyvin mikään muu kuin pelkkä oma nimi – se on ja pysyy eikä muutu koskaan miksikään.
Mieleni tekisi siis selkiyttää hommia ja luopua elämäni palasista. Se ei kuitenkaan taida olla niin yksinkertaista kaikkine vaihtuvine urleineen sun muine atk-hankaluuksineen kuin ajattelin, joten tällä erää pysytellään tutussa ja turvallisessa. (Vähän saatoin kapinoida ja tehdä uuden bannerin. Kulissit kuntoon nääs.)
Lohtua tuo onneksi se, että osasin aikanaan valita ihan kivan ja uskottavan nimen. Onhan se vähän #yolo, muttei ehkä se kaikkein suurinta myötähäpeää aiheuttava räpellys. Silti mietin, miksi blogi piti aikanaan edes nimetä erikseen. Onko kellään muulla ollut vastaavia blogikriisejä? Tai mielipidettä ylipäänsä: omalla nimellä vai nimetyllä blogilla?
COAT, TOP & SUNGLASSES BIK BOK / JEANS M&S / BAG SEPPÄLÄ / SHOES CLOU (SECOND HAND) / WATCH DANIEL WELLINGTON
Translation: Ooh na na, what’s my name.