Ihan uusia juttuja.

Suomeen saadaan taas lisää vaatetarjontaa, kun Marks & Spencer avaa lokakuun alussa myymälänsä Helsingin keskustan Sokoksen yhteyteen. Vaikka nimi on tuttu ja ulkomailla olen M&S-myymälöitä nähnytkin, ketju ja sen tuotteet ovat itselleni ihan uusi juttu.

Kävin vilkuilemassa nettikauppaa, ja silmiin osui heti tosi kivoja juttuja. Monissa vaatteissa ja kengissä on käytetty laadukkaita materiaaleja, ja korut vaikuttavat aika paljon paremmilta kuin monessa tutussa halpaketjussa. Hinnat eivät kuitenkaan pompi pilvissä, ja löytöjä voi tehdä juuri nyt tuntuvin alennuksin.

marks&spencer_rosegolg_outfit.png

sormus / korvakorut / kello / housut / neule

marks&spencer_summer_outfit.png

mekko / kengät / rannekorut / kaulakoru

marks&spencer_coats.png

raitaneule / trenssi / karvatakki

marks&spencer_maxis_pants.png

vaaleanpunaiset housut / raidallinen maksimekko / valkoinen maksimekko / poltetun oranssit housut

Muutama kuukausi pitää siis vielä odottaa, että vaatteita ja uutta 3000 neliön liiketilaa pääsee ihailemaan. Onko kellään teistä jo kokemuksia Marks & Spenceristä?

 

muoti trendit uutiset-ja-yhteiskunta tyo