Outfit of the fail.
Siinä vaiheessa kun tajusin, että ylläoleva on päivän asukuvista onnistunein, meinasin jättää postauksen tekemisen niille sijoilleen. Jos vain olisi fyysisesti mahdollista, olisin heittänyt koko blogin seinään, repinyt kuvat ja mököttänyt koko loppupäivän pieton alla. Onneksi Lily ja valokuvat ovat sähköisessä muodossa.
Hetken photoshoppailtua rauhoitun ja tein epäonnistumisesta päivän teeman. Oikeastaan sitä se aamusta asti olikin: Heräsin kellonsoittoon 8:40, avasin koneen ja istuin odottamaan Cheekin stadion-keikan lipunmyynnin alkamista (ihan siis läpällä oli tarkoitus kavereiden kanssa mennä katsomaan, mitä mies on saanut aikaan, minkäänmoinen fani en myönnä olevani). Jonottelin parisenkymmentä minuuttia, kunnes Lippupalvelu ilmoitti jäljellä olevan vain hajapaikkoja. Sillä lailla.
Seuraavaksi iski vaatekriisi, kun halusin välttämättä päälleni sekä kaapinpohjalta löytämäni kengät että uuden jakun. Kaappini pursuilee vaatteita, mutta tänään olin sitä mieltä, että siellä ei ole mitään kivaa. Sovittelin ja mallailin montakymmentä minuuttia, kunnes sain yhdistettyä vaatekappaleet edes jotenkuten tyydyttävällä tavalla.
Lettiin yritin ottaa mallia joulukuun Trendin kampausvinkistä, mutta aika surkea yritys tuo oli. Jutun otsikossa käytettiin muistaakseni sanaa ”soturi”, mutta oma kyhäelmäni näyttää kyllä aika voimattomalta taistelijalta.
Halusin sitten kuitenkin niitä asukuvia. Viiden asteen pakkasessa ja tuulen tuiverruksessa keikkuminen ei sekään ottanut onnistuakseen: Ensimmäisissä kuvissa silmät vuosivat ja lopuissa olivat pyyhkimisestä punaiset. Olin sentään päättänyt jättää tältä päivältä ripsarin sutimatta.
Ainiin ja kynsilakkakin oli halkeillut, prkl.
Huh, onpas mukavaa olla välillä oikein negatiivinen. Jotkut päivät vain ovat sellaisia, että vähän kaikki menee huonosti eikä mistään näytä tulevan mitään. Saa nähdä, miten äsköinen venäjän tenttini sujui.. Tai saanko palautettua viimeisiä työoikeuden vastauksia deadlineen mennessä.
Oma maanantaini on juuri niin maanantai kuin vain olla voi. Toivottavasti teidän muiden viikon aloitus on sujunut hieman helpommin. Niin kestämättömiä kuin vastoinkäymiseni olivatkin.
Kengät Nelly housut BikBok paita H&M jakku second hand / Mango