PREPPY IN PINK.

DSC03301.JPG

En oikein vieläkään osaa päättää, näytinkö babypinkeissä housuissani ja fuksianpunaisessa trenssissäni keväisen pirteältä vai yliampuvan punaiselta. Sopivasti karkki vai Babe-possu? Tennarit ja raidat eivät ainakaan ikinä voi mennä vikaan, joten niiden kanssa oli turvallista kokeilla tämänhetkistä lempiväriä.

Vaaleanpunaisesta on kylläkin vähitellen tulossa jo pakkomielle: Näytin lauantaisella Kaivarin Kanuuna -kierroksella siltä kammoksumaltani naistyypiltä, joka on pukeutunut lempiväriinsä (valitettavan usein joko kirkuvan turkoosiin tai oranssiin) päästä varpaisiin, ja kaikki syliin kerätyt uudet ostoksetkin ovat kyseistä väriä. Löysin kirpputorilta aivan haalean vaaleanpunaiset neuleen ja bleiserin. Sillä lailla.

DSC03321.JPG

Ihan nopeasti en uudesta colourcrushistani kuitenkaan luovu, ja odotan jo ruskettuneen ihon ja vaaleanpunaisten vaatteiden yhdistelmää. Ja oikeastaan myös pastellivärejä yhdistettyinä syksyn tummiin väreihin, sillä trendi jatkaa kulkuaan kuulemma sinne asti. Ihanaa.

Terveisiä vaan ystävälleni E:lle, joka jo ehti tuskastuneena kysyä, että mikä ihme tää juttu vaaleenpunasen kanssa nyt on, yäk.

DSC03330.JPG

Takki Seppälä paita Vila housut Zara tennarit Converse

 

 

muoti paivan-tyyli trendit hopsoa