Wardrobe Details

DSC_5781.JPG

Aloin eilen kokoamaan tulevan uuden vuoden matkan asukokonaisuuksia yhteen. Perinteisen mustan puvun rinnalle kaipasin, jotain juhlavaa ja näyttävää. Löysinkin Zaran alennusrekiltä hauskan mustilla paljeteilla koristellun kauluspaidan, joka sopii täydellisesti uuteen vuoteen. Se antaa mukavasti ilmettä mustan bleiserin alla ja lisäksi sitä voi myös hyvin pitää ilman bleiseriä. Onko teillä suunnitteilla jotain erityistä uudeksi vuodeksi?

DSC_5806.JPG

DSC_5791.JPG

Asusteilla saa asukokonaisuuteen myös hieman enemmän näyttävyyttä. Harmikseni kaulupaidassa ei ole mahdollisuutta käyttää kalvosinnappeja. Joululahjaksi saamani Guccin kalvosinnapit olisivat sopineet täydellisesti tähän asukokonaisuuteen. Nämä kalvosinnapit esittelin teille tarkemmin tässä New In -jutussa.

DSC_5779.JPG

Kiiltäväpintainen puku / H&M

Paljettipaita / ZARA

Vyö / Gucci

Taskuliina ja rusetti / Selected

Kello / Nixon

Korttikotelo / Burberry

DSC_5794.JPG

DSC_5809.JPG

Osloon on luvattu epävakaista ilmaa, joten nahkapohjaiset juhlakengät luultavasti joudun korvaamaan näillä Vivienne Westwoodin kumiloafereilla. Nämä kengät esittelin teille tässä New In -jutussa.

 

muoti trendit ostokset matkat