Bedroom Details

DSC_6289.JPG

Pitkä viikonloppu alkoi makuuhuoneen siivouksella. Uusi vuosi on hyvä aloittaa puhtaalta pöydältä monessakin suhteessa. Meidän makuuhuoneen sisustuksessa se tarkoittaa valkoisia liinavaatteita. Petasin sänkyyn mankeloidut valkoiset pellavapussilakanat. Pussilakanoiden seuraksi valitsin vain muutaman koristetyynyn, jotta yleisilme on mahdollisemman rauhallinen ja eleetön. Toisen pellavapussilakanoista tehdyn petauksen löydät tästä Bedroom Details -jutusta.

DSC_6259.JPG

DSC_6295.JPG

Pellavapussilakanat / Hemtex

Koristetyynyt / Zara Home

Päiväpeitto / U.S Polo Assn

Silkkipäiväpeitto / Himla

DSC_6264.JPG

DSC_6272.JPG

DSC_6277.JPG

DSC_6282.JPG

Lipaston päältä sai myös joulukoristeet lähteä varastoon odottamaan seuraavaa joulua. Lipaston jouluisen ilmeen esittelin teille tässä Christmas Details -jutussa.

DSC_6283.JPG

DSC_6275.JPG

Himlan silkkipeitto antaa kumminkin kokonaisuuteen runsautta ja näyttävyyttä. Silkkipeiton esittelin teille ensimmäisen kerran tässä New In -jutussa.

koti sisustus sisustus
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.