Pornoharrastaja täällä moi!

Olen taas kotisohvalla, kevyen ilmastoshokin kourissa. Sekä tutun ärsyyntyneenä. Ensin tästä kivalta vaikuttava telkkarivinkki illalle: uusi Hehku lifestyle-sarja alkaa tänään 19.30 Kakkosella, nähtävillä muun muassa tankotanssia. Se, mikä pännii on ohjelman kuvaus: Uusi lifestyle-sarja alkaa! Kiti, Emilia ja Elina kokeilevat stressinmittausta, vedenpitäviä ripsivärejä sekä pornahtavia lajeja. Millaista on burleskitanssi, voguing tai tankotanssi?

Pornahtavia lajeja? Ai miten en ole tajunnutkaan, että olen selvästi aikuisviihteen puoliammattilainen, sillä olen testannut voguingia, burleskitanssia ja toki myös tankotanssia. Ilmeistä tyhmyyttäni olen jotenkin missannut sen pornahtavuuden joka kerralla. Täytynee katsoa tuo ohjelma, niin ehkä urpommallekin avautuu, mistä on kyse. Voin sitten pornahdella menemään vähän vakuuttavammin. Jatkossa aion myös kertoa olevani pornoharrastaja, mitä sitä turhaan mitään tanssista selittämään.

Eikun oikeasti, mikä hitto teitä siellä Ylessä vaivaa, kysyn vaan?

***

Voguing, burlesque and pole dancing are porn-esque, says Finland’s national public-broadcasting company Yle. How nice to know.

Hyvinvointi Liikunta Suosittelen Uutiset ja yhteiskunta
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.