Tule yhteislenkille sunnuntaina 15.3.!

Joko on viikonloppusuunnitelmat selvillä? Jos meinaat mennä bailaamaan, ehdotan, että menet jo tänään. Sunnuntaina on nimittän mahdollisuus lähteä yhteislenkille useammassakin Suomen kapungissa, ja niinhän sitä sanotaan että kimpassa on kivempaa! (Vai sanotaanko? No kokeile itse.)

Yhteislenkit järjestää ASICS, ja niitä pidetään Helsingissä, Tampereella, Turussa, Vaasassa, Kotkassa, Jyväskylässä ja Hyvinkäällä. Juoksuseuran lisäksi on tarjolla porkkanoita: kullakin paikkakunnalla 30 ensimmäisenä paikalle saapunutta lenkkeilijää saa ASICS-heijastinliivit, paitsi Helsingissä 40 ensimmäistä. Kannattaa mennä paikalle jo ihan sen takia, koska vaikka nyt alkaakin olla ihanan valoisaa, kyllä ne syyspimeät sieltä taas tulevat brrr –  ja se liivi on kevyt ja hyvä.

Ja katso mitä vielä saat, kertoivat ASICSilta lisäksi, lenkin päätteeksi on tarjolla vielä palkkaria!

PC260546.JPG

ASICS-releet saatu blogin kautta.

Tarkan infon paikkakuntaasi koskien löydät Fb-tapahtumasta:

Vaasa: https://www.facebook.com/events/965299730171381/
Tampere: https://www.facebook.com/events/830028003709664/
Turku: https://www.facebook.com/events/842820409121868/
Kotka: https://www.facebook.com/events/1035364349824501/
Jyväskylä: https://www.facebook.com/events/705081166268751/
Helsinki: https://www.facebook.com/events/350620471799014/
Hyvinkää: https://www.facebook.com/events/934264283274641/

Itselläni on sunnuntaina muuta ohjelmaa, joten en pääse paikalle. ASICSin Better Your Best -haasteessa kanssani jolkotteleva Verkkari-Nina on luvannut ottaa myös minun lukijani vöijyyn. Nina on mukana Helsingin yhteislenkillä, joka lähtee Mikonkadun Intersportilta kello 12. Lenkkiä juostaan eri tasoryhmissä, joten ei tarvitse huolehtia siitä, jaksaako mukana.

Mikäli haluat panostaa treenaamiseesi vähän enemmän, kurkkaa myös ASICS Training Club, josta saat kaikenlaista juoksuinfoa ja tehtyä itsellesi juoksuohjelman.

 

P.S. Pysy kuulolla…ASICS-aiheista arvontaa luvassa kohtapuoliin!

***

Check out ASICS Training Club for all kind of running related info & motivation!

muoti trendit oma-elama liikunta
Kommentit (0)
Rekisteröitymällä Lilyyn kommentoit kätevämmin ja voit perustaa oman blogin. Liity yhteisöön tästä.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät merkitty *