Kauneusbloggaajien joulukalenteri 2019!

Viime vuonna luin ihaillen suomalaisten kauneusbloggaajien joulukalenteripostauksia ja ajattelin, kuinka kiva olisi olla osa tällaista postaussarjaa ja julkaista oma joulukalenteriluukku blogissa. Nyt voin ilokseni todeta, että sain kunnian osallistua kauneusbloggaajien joulukalenteriin 2019 ja minulle valikoitui kaiken lisäksi vielä joulukalenterin luukku numero 1! Mukana on huikeita suomalaisia kauneusbloggaajia, joista jokainen julkaisee oman luukkunsa tiettynä päivänä (alla listaus luukkunumeroista ja bloggaajista).
Kauneusbloggaajien joulukalenteri tulee sisältämään kaikkea ihanaa kosmetiikkaan liittyvää ja jouluinen tunnelma tulee olemaan läsnä kaikissa postauksissa! Voit esimerkiksi tallentaa tämän postauksen kirjanmerkkeihisi, jonka kautta pääset kätevästi joulukalenterin luukkulistaan ja pääset tutustumaan toinen toistaan huikeimpiin kauneusblogeihin. 💋 Viimeinen luukku nro 24 on kaikille yhteinen ja sen aiheena on Parasta kaupungissani jouluna. Vietän jouluni Ruotsin puolella Haaparannalla, joten pääsette tutustumaan ihanan ja pienen ruotsalaiskaupungin jouluun!
Lämpimästi tervetuloa mukaan joulukalenterin pariin; sunnuntaina 1.12. aukeaa siis minun joulukalenteriluukkuni blogissa! Ihanan bannerin suunnitteli Laura Loukola. ❤️
- Gingerbiscuit (eli mie!)
- Glitteri addikti
- Charming Nails
- Laura Loukola
- Beauty by Ida M
- Meikkiholisti
- Blinger shimmer
- Keyword: Love
- Virve Fredman
- Miten niin liikaa?
- Strokes of Color
- Paletilla
- Dioriina
- Viilankantolupa
- Glitz & Glam
- Rouva Kameleontti
- Nena Sofia’s
- Maria Glow
- Miss Aria
- hannamaria
- Purkkisirkus
- Huulipunamania
- Kerroksia
- Yhteinen luukku!