Cannes, the mekot

Cannes voittajat.jpg

Yhden naisen mekkoraati on taas kokoontunut ja valinnut Cannesin elokuvajuhlien parhaat mekot. Tällä kertaa voiton vei Lara Stonen upea Chanelin mekko, jossa on aivan ihana höyhen helma! Toiseksi valikoitui Irina Shaykin kaunis Pradan paljettimekko ja kolmanneksi ylsi myös Pradan super herttainen mekko, joka nähtiin Daria Strokousin päällä. Huulipunat olisivat voineet tällä kolmikolla olla hieman tummempaa sävyä, mutta kyllä vaaleat raikkaat meikitkin näyttävät oikein upeilta.

Cannes värikkäät.jpg

Upeita värikkäitä luomuksia nähtiin punaisella matolla. Elle Fanning ihastutti Guccin herkässä mintun värisessä mekossa. Myös Naomie Harris nähtiin Guccin mekossa, joka oli mieletön sateenkaari herkku mekko. Karamelli värissä edusti myös Elizabeth Olsen, jonka mekko oli Miu Miun.

Cannes vaalea.jpg

Pakkohan the mekkojen mukaan on ottaa myös kultaista ja hopeaa. Uma Thurman oli pukeutunut ihanaan Atelier Versacen kultaiseen hapsumekkoon ja Nicole Kidman edusti Michael Korsin hopeisessa, myös hapsukkaassa, mekossa. Kendall Jennerin mekko erottui edukseen lyhyellä mitallaan, jossa oli kuitenkin pitkä laahus.

collage_photocat.jpg

kuvat Vogue

Nicole Kidmanin Calvin Kleinin ballerina tyylinen mekko, Emily Ratajkowskin Peter Dundasin dramaattinen luomus ja Lily-Rose Deppin Chanelin tyylikäs asu ansaitsevat myös tulla esitellyksi.

 

Kenen gaalalook on sinun suosikkisi?

muoti trendit uutiset-ja-yhteiskunta trendit