The place to be

Somebody bring my bags, I`m staying here!

BH1.jpg

BH4.jpg

The Beverly Hills Hotelli on tunnettu ”Pink Palace”, joka hurmaa ihanan värimaailmansa lisäksi kauniilla miljööllään. Beverly Hillsin sydämessä, Sunset Boulevardilla sijaitseva hotelli olisi täydellinen paikka mm. syntymäpäivien juhlintaan 😀

BH7.jpg

BH2.jpg

Eksoottisten kukkien rykelmät ja vehreät palmut johdattavat upeisiin bungaloweihin, joissa ovat asustelleet mm. ikoniset elokuvatähdet Marilyn Monroe ja Elizabeth Taylor. Ajatelkaa, jos voisi yöpyä saman katon alla, jossa itse Ms Monroe on öitään viettänyt! Täytyy sanoa, että bungalowien kuvat huokuvat kauneuden lisäksi mystisyyttä. Sehän varmasti johtunee niiden edesmenneistä asukkaista.

Valitettavati näitä bungaloweja en ole livenä nähnyt vaikka itse tämän hotellin ohi olen mennyt useaan kertaan seikkaillessamme Kaliforniassa.

BH5.jpg

Olisin tältä istumalta valmis pulahtamaan Pink Palacen uima-altaisiin tai ainakin valmis seiskoskelemaan vedessä, coctail kädessä :D

BH3.jpg

BH6.jpg

Tiedän, että haaveni voivat joskus olla hieman suureellisia, mutta ruoasta puhuttaessa olen vaatimaton. Jos saisin tänä vuonna viettää syntymäpäiviäni The Beverly Hills Hotellissa, niin aamupala pannareiden lisäksi haluaisin minulle tuotavan hampurilaisaterian maailman parhaimmasta burgerpaikasta, In-N-Out Burgerista. Voi kuinka hyvältä ateria maistuisikaan vaaleanpunaisten istuimien päällä tai vaaleanpunaisten seinien sisällä. Kuohuvaa lasiin ja täydellinen syntymäpäivä ateria olisi katettu!

BH8.jpg

Täydellisen päivän voisi päättää allasbileisiin, Kalifornialaisen auringonlaskun alla.

Jospa joku kerta ei tarvitsisikaan ainoastaan pyyhältää autolla kyseisen hotellin ohi, vaan kuljettaja veisi minut ihanalle seikkailulle The Berverly Hills Hotelliin!

 

 

 

Seuraa blogia nyt myös Bloglovinissa!

suhteet oma-elama ajattelin-tanaan matkat