Aina ei tarvitse olla niin järkevä

Hoodie look.jpg

Arki, täynnä velvollisuuksia ja järkeviä tekemisiä.Vai onko se sittenkin aikuisuus, joka niihin velvoittaa? Olipa mitä oli niin aina ei kuitenkaan tarvitse olla niin pirun systemaattinen ja järkevä aikuinen. Välillä voi ja pitää vähän höllätä ja tehdä mitä huvittaa. Viime aikoina olen useaan otteeseen tehnyt mitä lystään vaikka niitä velvollisuuksia olisi ollut. Tässäpä esimerkkejä elävästä elämästä kuinka höllätä 😀

Syö nälkääsi jätti tuutti sängyssä, peiton alla, yöllä.

Tilaa lentoliput muutaman päivän lomaa varten minne vaan nyt sattuu huvittamaan.

Jätä menemättä kävelylle, jos pakkanen ei kiinnosta. Voit lukea kirjaa ja lehtiä viltin alla, koira tyytyväisenä sylissäsi.

Jätä lämmin ruoka syömättä kahtena päivänä, koska et jaksa sitä valmistaa. Hae kolmantena päivänä pizza, koska et edelleenkään jaksa kokata.

Älä mene ajoissa nukkumaan vaikka pitäisi, koska voit katsoa ainakin neljä Narcos -sarjan jaksoa putkeen ja nähdä sitten unta olevasi osa Pablo Escobarin jengiä.

Jätä peti petaamatta yhden aamun sijaan koko viikoksi.

Selaile netistä koko ilta super kalliita laukkuja ja vaatteita, jotta toinen voi sanoa ”sinun leikkivän aina prinsessa leikkejä”.

Katso dokumentti Madonnan 90-luvun maailmankiertueen taustatanssijoista ja itke onnesta heidän puolestaan, koska heidän suuri unelmansa toteutui silloin.

Juo kahvia vielä viides kuppi vaikka olosi olisi jo huono liiallisesta kahvinjuonnista.

Hoodie look2.jpg

 

huppari H&M //  farkut Coachella <3 H&M //  sukkahousut Sisters Point //   kengät Puma

 

 

muoti paivan-tyyli oma-elama ajattelin-tanaan