Kaikki mikä kimaltaa

Winter korut.jpg

Go big or go home. Nyt jos koskaan on aika kaivella korurasioista ne kaikkein näyttävimmät ja suurimmat aarteet. Pikkujoulu, joulu, uusivuosi, mitä näitä nyt on suorastaan velvoittavat sinut kilpailemaan joulukuusen kanssa koristeista 😀 Mielummin siis överit kuin vajarit korujen kanssa. Laukku voi sitten vastapainoksi olla pikkuinen, jotta kantamusta ei olisi liiaksi 😀

Minulle korut ovat laukkujen lisäksi rakkaimpia ja tärkeimpiä asusteita, joita hamstrailen ympäri maailmaa. Olen saanut paljon myös koruja lahjaksi, kyllä läheiset tietävät hulluutteni kimallukseen 😀 Se, että koru on kaunis ei tee siitä vielä kuitenkaan täydellistä. Täydellisen korusta tekee sen omaava tunnearvo ja muistot.

Winter makeup.jpg

Stay gold. En ole mikään mestari meikkaaja, en vieläkään osaa tehdä rajauksia, mutta tiedän mitkä sävyt minulle sopivat. Silmäni saavat oikeanlaista pilkettä kultaisista sävyistä. Luomivärin täytyy ehdottomasti olla helmiäinen. En edes arkena käytä matta luomivärjejä saatikaan tähän aikaan vuodesta 😀 Ripset täytyy olla mustat, näyttävät ja tuuheat. En harrasta tekoräpsyttimiä, sillä aseinani ovat Maybellinen ja Essencen super tehokkaat maskarat. Huuliin silkkistä kimallusta tai kunnon punaa ja I`m ready to rock!

 

 

muoti trendit trendit trendit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.