Kohti pehmeitä sävyjä

Kesälomasta pisin pätkä on minulla vielä pitämättä, bikinit odottavat käyttäjäänsä kaapissa ja helteet ovat kuulema vielä tulossa, silti kesäisten räikeiden sävyjen sijaan sieluni halajaa jo tulevan loppu kesän/syksyn sävyjä. Muodin parissa työskentelevänä tulevat trendivärit ovat jo hyvinkin tiedossa sekä saatavilla 😀 Näistä tulevista väreistä silmääni miellyttävät erityisesti lämpöiset, pehmoiset sävyt kuten kuvan kaunis nude sekä herttainen marjapuuro.

Meikeissä sähäkät karkkisävyt saavat hetkeksi väistyä sillä tilalle on tullut ostettua neutraaleja sävyjä. Neutraali ei missään nimessä ole tylsä, kun sekaan lisää kullan hohdetta.

Tulevan syksyn värien haltuunotosta huolimatta aion kyllä vielä hyppiä bikineissä vaikka saunassa, jos muualla ei tarkene 😀 Värikkäät bikinini ovat nimittäin saaneet seurakseen upeat pronssin sävyiset tulokkaat 😉

topit, kynsilakat ja pinni Cubus // Lip kit Kylie Cosmetics // huivi Louis Vuitton

muoti paivan-tyyli trendit