Red carpet obsession
Elokuvien suurkuluttajana ja glamourisen Hollywood tyylin ihailijana, Oscar-gaala on ehdottomasti yksi lempparini kaikista vuoden punaisten mattojen tapahtumista.
Maanantaiaamun aikainen herätys esti minua katsomasta gaalaa suorana telkkarista yöllä, mutta kännykkä sauhusi kuumana heti aamusta, kun kahlasin läpi gaala vieraiden asut.
Rakastan juhlamekkoja, joten olin onnesta soikeana nähdessäni toinen toistaan upeampia asuja! Pidemmittä puheitta, saanko esitellä vuoden 2018 Oscar-gaalan kauneimmat asut.
Tämä Guccin luomus hurmaa niin värillään kuin röyhelö helmallaankin. Hulppea mekko on jo itsessään täyttä kimallusta, mutta säihkyminen viedään ihan toiselle levelille olkapäillä kimaltelevalla korulla. Salma Hayek kantoi elegantisti koko komeuden.
En yleensä tykkää tämmöisestä lookista, mutta tähän Emma Stonen asuun silmäni liimautuivat heti. Hän näytti niin tyylikkäältä Louis Vuittonin naisellisessa housupuvussa, jonka kruunasi söpö pinkki rusetti.
Jennifer Lawrencen yllä nähty Diorin paljettimekko oli myös suurenmoinen. Taas kerran tuli todistettua, että metallinhohdolla ei voi mennä vikaan. Huikean tyylin lisäksi Lawrencelta löytyy asennetta. Neitokainenhan kompuroi vuoden 2013 Oscar-gaalassa portaissa, matkalla lavalle noutamaan palkintoaan, mutta hän nauroi vain tapahtuneelle. Tänä vuonna Lawrence mm. loikki viinilasi kädessään penkkirivien yli päästäkseen omalle paikalleen :D
Yllä olevan videon myötä haluan muistuttaa ettei kaikkea tarvitse ottaa niin vakavasti, varsinkaan itseään!