Sydän vahvana, yhdessä etiäpäin

love.jpeg

Napapiirillä vietetään perjantain viidettätoista pienen rakkauskeskittymän ympäröimänä. Tänään kellon lyödessä puolta kolmea tuli kuluneeksi kokonaiset viisi vuotta siitä, kun sanoin tahdon parhaimmalle ystävälleni. Paljon yhteisiä seikkailuja ja elämänkäänteitä takana, mutta vieläkin enemmän edessä.

wedding.jpg

Tämä päivä on käytetty kiireettömään yhteisten suunnitelmien kokoamiseen ja ideointiin. Mitä tulee aikaisempaan väsymys-postaukseeni, kerrottakoon että täällä puhaltaa jo lempeämmät elämäntuulet ja vastoinkäymiset alkavat pikkuhiljaa kääntyä voitoiksi sekä mahdollisuuksiksi. 

norja3_halo_pieni_aikuinen.jpg

Jos lykky käy, toteutamme yhden yhteisen haaveemme syksymmällä ja muutamme mieheni kesälomakuukaudeksi ulkomaille asumaan. Mutta minne, sitä vielä vähän arvotaan ja pyöritellään mielissämme. Olisiko sinulla kenties ehdotuksia hyvistä kohteista? Meitä kiinnostaa kulttuuri, hyvä ruoka, luonto, lämpö sekä kaupunkielämä. 

 



http://youtu.be/ADP65wbBUpc

 

Kiitos teille kaikille kauniista sanoistanne, joilla olette minua muistaneet kuluneen viikon aikana. Ohessa muutamia mieltä keventäviä sointuja, joiden myötä haluan toivottaa rakkaudellista viikonloppua jokaiselle siellä, olittepa kaukana tai lähellä, tuttuja tai tuntemattomia. Minä palaan puikkoihin jälleen maanantaina pienen reissun jälkeen. `Ay!

suhteet oma-elama rakkaus mieli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.