Syksy vaatekaapissa
Tyhjensin lipaston 1-vuotiaan pienistä vaatteista. Samalla siirsin kesävaatteet syrjään tehden tilaa lämpimille.
Olen kesän ja syksyn aikana tehnyt pojalle vaatehankintoja – metsästänyt alesta ja kirppareilta sekä havitellut muutamia ihania uutuuksia. Nyt koot 86-92 ovat saaneet hyvin täydennystä.
Lastenvaatteissa vannon raitojen ja värien nimeen. Bodyt tuntuvat pottailun vuoksi välillä hankalalta, joten olen hankkinut ihan peruspaitoja. Vaarinpaidat ovat lemppareita.

paita H&M, housut Polarn O. Pyret

paidat H&M, housut Polarn O. Pyret

housut POMPdeLUX

housut ja paita POMPdeLUX

paita Lindex, housut POMPdeLUX

neule POMPdeLUX, trikoopaidat H&M, housut Polarn O. Pyret

paita Seppälä

paita H&M

paita POMPdeLUX, housut H&M

jumpsuit POMPdeLUX
Myönnettäköön, että tässä vain pieni osa uusista vaatteista. Poika on pysynyt samassa vaatekoossa alkuvuodesta lähtien, joten mopo on lähtenyt käsistä ihan shoppailun ilosta.
Onnea on fb-kirppikset, mistä on löytynyt hyvä valikoima perusvaatteita. Ostin sieltä juuri kahdet syyskengät (vk-kengät?) kuudella eurolla. Jes!