Oma koti: Habitare 2017

fullsizeoutput_135f.jpegfullsizeoutput_1360.jpeg

 

Käväsin eilen vähän töiden ja yrittäjyys asioiden puitteissa Habitaressa. Mulla oli tunti tehokasta peliaikaa ja ehdin kuin ehdinkin kiertää ja katsella ympärilleni. Täydet propsit meni tietysti Mujille ja eihän sieltä ihan tyhjin käsin päässyt lähteen, kuten osasin odottaa.

Tarjontaa oli tänäkin vuonna hirmuisesti, erityisesti Matri, Hakola Nordic Swan Living, Anno, #Kimppakämppä, Gyllstad, Alestalo / Judin, Siluettiverstas ja tietysti se Muji ja Muji talo olivat ne suosituimmat ja kiinnostavimmat nimet osastoineen. Erityisesti Hakola, #Kimppakämppä, Alastalo / Judin ja siluettitaivas laitoin oman kodin suunnittelun taas ajatuksiin ja illalla oli heti pakko rullailla Pinterestiä ja tallennella sisustusinspiraatioita talteen.

Oli myös aika mielenkiintoista ja innostavaa miten paljon aasialaisia nimiä Habitaressa näky. Muji on varmasti käydyin osasto Habitaressa, mutta oli siellä paljon muitakin aasialaisia brändejä. Monilla osastoilla oli paljon hyviä tarjouksia, osastoihin annettiin tutustua rauhassa eikä esittelijät hyökkineet niskaan Fortumin osastoa lukuunottamatta josta kävelin kahdesti ohi ja kolme esittelijää nappas mut kiinni.

Joten jos pyörit Helsingissä tai oot tulossa tänne niin iso suositus Habitarelle. Vielä ehtii pe-su käydä!

koti sisustus