Mitä kaikkea voikaan pakeista seurata

Kuten Anna Blue Eyes tuossa muutama päivää sitten kirjoitteli Pakkien antamisesta on itsekin pakko kertoa yhdestä mielenkiitoisesta tilanteesta tähän liittyen. Eli siis hieman taustatietoa jos kerron:

Tapasin miehen POF:ssa, juteltiin ja vaikutti mukavalta. En ollut hyvin innostunut miehen ulkonäöstä, mutta olen päättänyt etten jätä treffejä väliin sen takia, koska ei voi tietää millainen helmi kaveri voisi olla luonteeltaan. No treffit koittivat ja samantein kun henkilön näin, tiesin että ei nyt iske ollenkaan. Vähän aikaan juteltiin ja käveltiin ympäriinsä, mutta ei vain kyllä itseä kiinnostanut ollenkaan, joten ajattelin että on reilua sanoa asia suoraan. En todellakaan halunnut antaa toiselle toiveita ja turhaan viedä toisen aikaa viikonloppu ehtoona (ja tietenkään itsekään kuluttaa aikaani periaatteessa turhaan).

Kerroin miehelle miten asian laita on. Olin hyvin pahoillani ja mainitsin vielä, että halusin vain olla rehellinen. Mies otti asian oikein hyvin, oli ymmärtäväinen ja vielä kiittikin, että kerroin asian suoraan. Tiemme erosivat ja jäi itsellekin mitä loistavin mieli asiasta. No sitä tunnetta kesti seuraavaan päivään, kunnes tuli tämä:

capture.jpg

Että sellasta. No joo ehkä heitin pökköä pesään lisää mutta silti. Pakko myöntää, että omalla tavallaan oli hauskaa ja mies teki vain itsestään naurun alaisen. Mutta oli vain pakko jakaa tämä esimerkkinä, ettei oikeasti aina ole siitä kiinni miten itse ne pakit antaa 😉

suhteet oma-elama rakkaus mieli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.