Bumble ei ollut ratkaisu
Mulla oli jotenkin todella yksinäine viikonloppu, joten jonkun mielihäiriön myötä menin lataamaan puhelimeeni Bumblen. Jos joku ei kyseistä deittiappia tiedä, niin idea on sama kun Tinderissä, että swaippaillaan menemään. Jekku kuitenkin on siinä, että jos mätsiä tulee, niin naisen tehtävä on laittaa ensimmäistä viestä, muuten mätsi katoaa 24 tunnin aikana. Tai no siis katoaa se myös siinä vaiheessa, jos ei se miespuoleinen kaveri viiti vastata sun viestiin 24 tunnin aikana myös.
Omalla tavallaa tykkään ideasta, että ne mätsit, jotka selkeesti ei kiinnosta, häviää itestää, eikä itse tartte alkaa ”siivoilemaan”, mutta on se kyllä aika typerä appi kokonaisuudessaan.
Mä tein pienen kokeilun, mätsäsin kaikkien kanssa, tuliskos about 50 mätsiä lauantai aamusta. Jokaiselle laitoin saman gif viestin menemään, koska musta se on vaan ihan paras ja jos mies ei huvitu siitä, niin ei ole mies mulle haha.
No jännä oli, että näistä 50 kaverista, 3 vastas. Yksi kysyi, mitä kuului ja kun vastasin ja kysyin samaa, niin ei miehestä enää kuulunut. Toisen kanssa juteltiin pitkin lauantaita, muttei siitä sen koommin sitten enää sunnuntaina kuulunut, vaikka viimeisessä viestissä oli kysymystä ilmassa. Kolmas vastasi juuri ennen 24 tunnin ajan päättymistä ja saatiin oikein mukavaa keskustelua aikaiseksi pitkin sunnuntaita, mutta eipä sitäkään mitään jatkunut sen enempää.
Teki mieli laittaa miehelle viestiä, että voisiko vaikka katsoa peiliin, että ehkä siksi en ihmisiin luota kun te miehette olette kaksnaamasia paskoja, jotka vaan pelaa naisten kanssa. Mut en laittanut mitään, ei ole sen arvosta. Mä en missään vaiheessa sanonut, etten luota miehiin (vaikka pitääkin paikkansa, niin en mä sitä kerro miehille) vaan tarkoitin asian niin, että suomalaisena me ollaan vähän tällasia, että kestää aikansa. Etten mä oikeesti luota kehenkään muuhun kun itteeni. No selkeesti en sitten kelpaa haha
Mutta joo, mä taidan nyt aika pian poistaa ton Bumblen kun ei siitä selkeestikään ole mitään hyötyä lol