Mites sitten muutto Suomeen?

Sairaus on vienyt voimat. Viime viikolla alkoi. Pientä kipua istuessa ja kävellessä. Mietein, ettei ole mitään vakavaa. Ehkä vain menkka oireita.  Viime viikonloppuna paheni ja maanantaina oli pakko lääkärille. Stressin ja vielä isomman stressin ansiosta onnistunut jonkun kivan tulehduksen saamaan ja tulehduksen lisäksi jumalaton ihottuma ja arvattavissa varmaan minne, no tonne alas. Hemmetinmoinen antibiootti kuuri päällensä ja sairaslomalla koko viikko. Mitään en ole tehnyt, pystynyt, kiinnostanut. Kipu ollut mahdoton, lamaannuttava. Onneksi nyt helpottamassa.

Joten voitte varmaan kuvitella, ettei nyt valitettavasti ole mitään miesuutisia täällä haha.

Kuitenkin on muita ajatuksia ollut koko viikon päässä, koska sain puhelusoiton Suomesta – töitä olisi tarjolla. Pari haastattelua olen tällä viikolla tehnyt skypen kautta ja nyt odotetaan.  Tuntemukset on hyvin ristiriitaiset.  En tiedä haluanko takaisin Suomeen vielä. Pystyisinkö olemaan onnellinen Suomessa?  Muutin pois sen takia aikoinaan, koska en tuntenut olevani onnellinen. Voisiko asiat olla muuttuneet ja mahdollisesti voisin nauttia taas Suomessa olosta?  En tiedä, kuka tietää ha.

No eipä tässä nyt kannata alkaa spekuloimaan. Ei sitä tarjousta ole vielä ole tullut. Pistää vaan miettimään, olisinko valmis ja riittäisikö onnellisuuteen unelma työ? 

suhteet oma-elama syvallista