Time for some vacation!

Hei vain!

Tänään ois tarkoitus tuossa viiden tunnin päässä lähteä Des Moinesiin lentokentälle! Tullaan siis lentämään Des Moinesista Chicagoon, joka onkin jo tuttu paikka 🙂 ja sieltä sitten Miamiin. Kotoota lähdetään mukavasti 3.34 AM. Ekaks ollaan pari päivää Miamissa!! Tullaan vuokraamaan auto niin päästään helposti menemään minne haluaa. Tullaan ilmeisesti just shoppailemaan yms. 🙂 Which I don’t mind at all! Ja siitä sit lauantaina lähdetään super isolla risteily laivalla kohti Jamaicaa ja nää laivat ei oo ihan sellaisia Suomi-Ruotsi laivoja 😉 Risteilyn kolmentena päivänä päästään maalle Jamican Ocho Rios:iin ja myös neljäntenä pv:nä ollaan sitten Grand Caymanin Geroge Townissa. En oo ihan perillä mitä tuolla sitten tapahtuu mutta upeet tulee olemaan!! Ja mikä parasta sä voit syödä 24/7 ;D

Aijon ottaa paaaljon kuvia koska ton reissun haluun muistaa! Mulla on mukana sitten kaks kameraa vai kolme jos puhelimen ottaa mukaan koska mulla on mun järkkäri ja sain mukaan koululta manuaalisen mukaan että saan otettua kuvia kurssille! Mulla on vaan yks rulla filmii niin toivottavasti voisin Miamista ostaa ainakin toisen koska en haluais sitä säästelä myöskään ja pelottaa riittääkö kameran muisti 😀

Ei kyll tunnu yhtään et oisin menossa Miamiin ja risteilylle!! Tuli varmaan pakattua liikaa koska oli vaikeuksia valita mitä haluaa ottaa mukaan ja koska sieltä tulee 100% varmasti ostettua vaatteita ^^ No meillä onkin tosi paljon tilaa onneksi. Meillä on yhteensä kolme matkalaukkuu mukana, joista yks onkin mun se valkoinen, joka on super iso!

Käytiin viime lauantaina laittamassa hostmomin kanssa manicyrit, pedicyrit ja leikkaamassa hiukset 🙂 Oli outoo että joku toinen laittoi mun kynnet sillä tää oli eka kerta mulle kynsifriikille ;D Oli kyl tosi mukavaa ja todellakin menen uudestaan ^^

IMG_4554.JPG

IMG_4553.JPG

Ensiksi meidän mukaan ois pitäny tulla myös viime vuoden vaihtari ja osa perhettä mukaan mutta he eivät päässeekkään, mikä oli tietysti tosi harmillista koska ois ollu tosi kiva tavata heidät! No sen lisäksi mun espanialainen hostveli ei myöskään nyt pääse.. Koska hänen arvosanat oli niin huonot ja hän sai aikaa korottaa mutta oli just liian myöhässä.. Joten hän joutuu jäämään nyt sit tänne ja ei saa mennä Homecoming tansseihin (homecoming viikko on nyt meneillään siitäkin postausta, kun tullan takaisin). Hänet oltais hyvin voitu lähettää ihan takas kotiin. Tää on tuottanu melkoista draamaa nyt parina viikkona mutta hän onneks ymmärtää että pitää petrata. Tää sai mutkin vähän pelkäämään mun matikan numeroa, joka on sellainen D- tällä hetkellä :s Elikkä haluun sen sanoa että jos oot nyt vaihtarina pidä arvosanat hyvällä tasolla tai jos oot aikomassa lähteä vaihtoon (joka TODELLAKIN kannattaa) niin ei tää oo vaan hauskaa kyllä töitä pitää tehdä. Mua harmittaa iha sikana että hostveli ei pääse nyt mukaan ja se tuottaakin vähän risti riitaa koska tää tulee olemaan upee kokemus. Onneks me tullaan kuitenkin matkustamaan. Risteily ois muutenkin ollu helppo tapa tulla läheisemmäksi ja tutustuu vielä enemmän. Mutta risteilyn jälkeen aijon todellakin yrittää lähentyä hänen kanssaan enemmän! (:

Eipä mulla tässä vrm muuta! Seuraavaa postausta tulee sitten kun palataan elikkäs ens viikon viikonloppuna. En uskalla mitään luvata koska mulla on sitten paljon koulu hommia tekevänä mutta katsotaan :). Jos haluaa seuraa, kun ei postauksia tänne tule niin instagramiin luultavasti ilmestyy! Joten jos kiinnostaa mut löytää >> ninnikaisa nimellä niin kuin sivupalkista näkyy!

IMG_4565.JPG

Story of my life! ;D ja kaikkien muidenkin vaihtarien ;)

Kuitenkin hyvien fiiliksien kanssa ;)

Ninni

Kulttuuri Matkat