FINU3 ja päivä stylistina

Pari viikkoa sitten minulla oli kunnia olla mukana todella lahjakkaan ystäväni uusimman laukku malliston kuvauksissa.

FINU3 on suomalaista suunnittelua ja ehtaa käsityötä kalifornian auringon alla!

Omalta osaltani olin vastuussa kuvausten asusteista ja stailaamisesta. Vaikka malli, meikki ja asusteet ovat tärkeitä, niiden pitää hienovaraisesti jäädä taka-alalle. Kuvien tähtinä toimivat ne laukut!  

Kuvaajana toimi Los Angelesissa asuva suomalainen Timo. Alussa hieman hiljainen 🙂 mutta sitäkin lahjakkaampi taiteilija!

Minusta on niin mahtavaa, että vaikka olemme toisella puolen maapalloa suomalaiset tukee toisiaan, ja jos minulla ikinä on tarvetta ammattikuvaajalle, soittaisin Timolle ensimmäisenä (ja suomessa Riikkalle!).

 

Finu3_6_filtered.jpg

Mallina toimi kaunis Esther Oh

 

Finu3_2_filtered.jpg

Tässä uhmattiin San Diegon keskustan liikennettä, että saataisiin kaupungin valot taustalle…kipin kapin tien keskelle, räps kuvat ja takaisin auton turvaan!

 

Finu3_7_filtered.jpg

Tässä kuvassa yksi omista suosikki laukuistani. Tottakai. A, se on pinkki ja B, se on tarpeeksi iso kaikelle sille roinalle mitä raahaan mukanani päivittäin!

 

Finu3_5_filtered.jpg

 

Finu3_16_filtered.jpg

Meikistä ja hiuksista vastasi lahjakas Jenny

 

Finu3_15_filtered.jpg

 

Finu3_12_filtered.jpg

Kuvaukset oli tarkoituksella ajastettu iltapäivään/alkuiltaan oikean tunnelman aikaansaamiseksi. Kuin ihmeen kaupalla ehdimme rannalle ottamaan muutaman mahtavan auringonlasku kuvan. Sääjumalat oli todellakin meidän puolella koko päivän, sillä vesisateen vaara oli ennusteen mukaan suuri…

 

Finu3_8_filtered.jpg

Kuvan takki on oma (kirppis) löytöni, jonka sittemmin lahjoitin Heidille!

 

Finu3_3_filtered.jpg

Kuvissa olevat rannerenkaat tein minä. Ihan itse! Halusin että mukana on jotain uniikkia ja erikoista, niinkuin Heidin laukutkin. Ei mitään rihkama krääsää ketjukaupoista.

 

Finu3_11_filtered.jpg

Tämän kuvan laukku on ”the one”, kokoelman tähti ja se jonka jokainen haluaisi olalleen! Kuinka joku osaakin käsin tehdä, ja vielä nahasta tuollaisen unelman!

Välihuomiona nuo kimaltelevat sukat…minulla on love/hate suhde nilkkasukkiin kenkien (muiden kuin lenkkareiden) kanssa. Mutta minusta nämä meni asun ja laukun kanssa hyvin yhteen. Ja voisimpa kuvitella harakkana vetäväni jotain samankaltaista vaikka pikkujouluihin!

 

Finu3_14_filtered.jpg

 

Finu3_17_filtered.jpg

Tässä taas lemppari laukku! Koska HAPSUT, fringed, pitkät nauhat, tassels…rakastan!

 

bag7.jpg

Kaikki laukut on saatavilla eri väreissä/kuosissa (paitsi ”the one” ) FINU3n nettisivuilla, ja katsastakaa ihmeessä Heidin edellinen debuutti mallisto myös! Se huomattiin mm. Lilyn omassa Pupulandia blogissa!

 

bag9.jpg

Oli niin mahtava päivä! Vaikka olen jonkun verran stailannut muita pienia kuvaus juttuja, ja tietenkin aina omat Etsyn kuvaukset, oli tämä mahtava mahdollisuus päästä työskentelemään joskin pienen, mutta niin lahjakkaan porukan kanssa!

Nyt vain odottelen että saan ensimmäisen laukun tilattua… :)

 

 

 

muoti trendit trendit trendit