vapaalla
Paljost veto et kun kerrankin uskot että oot raskaana, ni alkaa varmasti menkat, nyt siis 29/31, mutta huomenna kuitenkin oviksen mukaan pitäs alkaa menkat.
Oon ollu turvoksissa sunnuntaista asti ja nyt on repäisykipujakin, nää ei oo mulle mitenkään normaaleja juttuja ennen menkkoja, joiden pitäisi alkaa huomenna eli oviksesta aina 16vrk mulla. Nään myös tosi TOSI outoja unia.. oon myös todella -zen- ;D
Eilen vietettiin ihana päivä Punkaharjun Kotieläinpihassa Hepokatissa, oli ihanaa, lämmintä ja päivä meni mukavasti siellä ollessa. Kyllä kesä on ihanaa aikaa, eikä helteet haittaa yhtään. Tänään, pitkästä aikaa oon yksin kotona kun lapsi menee päiväkotiin ja mieskin on poissa jaloista.
Huomenna pääsen hemmotteluun, 75min kasvohoitoon ja otan elämäni ensimmäiset volyymiripset! Oon aina tykänny mun omista ripsistä, mutta nyt kun lahjakortin sain, meinasin kokeilla <3
Tänää on vähä viileämpää joten tää päivä siivotaan!