kp 31/28 ei menkkoja eikä plussaa

Huomenta!

Eikö jo noilla lukemilla (31/28) pitäisi plussa testissä näkyä? Oon tehny kaks testiä ja molemmat negoja. Testit one step (mammaksi.fi) herkkiä testejä. Mun kuukautiskalenterin mielestä kuitenkin tämä on ensimmäinen aamu kun menkat on myöhässä, vaikkakin kierto on ollut jonkun aikaa jo se 28, muttei nyt sentää ikinä yli kp31:sen.

Voisiko imetyksen lopettaminen sekoittaa hormonitoimintaa sen verran että kk -kierto viivästyy? 

Tai voisiko särkylääkkeet/sairastelu ovis-viikolla sotkea kiertoa? 

Tai mikä tähän on syynä ellei raskaus.. milloin sen raskauden sitten pitäisi näkyä testissä? Esikoisesta plussa pärähti testiin seuraavana päivänä siitä kun menkkojen piti alkaa eikä siinä tarvinnut mitään arvuutella. Hitto miten rasittavaa tää..

Pitäisikö käydä nyt ostaa joku megasuperhyperhyvätesti (clearblue) johon tuhlata euroja..miksei muka tämmönen halvempi testi kelpaa..

Pitäisiköhän vaan oottaa sinne tiistaille, että menkat on sen 28 kp:n mukaan viikon myöhässä ja seuraava sitten ens pe kun kp31 mukaan tulee viikko. Sitten soitan kyllä jo neuvolaan.

Kokemuksia tälläsestä?

 

Perhe Raskaus ja synnytys