Opas aikuisiän sairastupaan
Kun aikuinen ihminen sairastaa (etenkin viikonloppuna ja omalla ajallaan) on karhunpojat kaukana. Flunssaan ja sen sivuoireisiin (kuten vitutukseen siitä, että olet vapaapäivänä kipeänä) ei tule suhtautua leikiten. Tässä siis checklist keskitasoisen sairastuvan tarpeisiin.
- Yliväkivaltaisia leffoja. Ylläpitävät sekä sivistystä, että keskittymiskykyä. Erityisesti suosittelen leffoja epidemiaksi leviävistä tappavista kulkutaudeista, jotka alkavat flunssan oireilla. Mutta zombietkin käy.
- Tyyny- ja peittolinnake. Fyysinen suojamuuri tautia vastaan. Ja peikkoja, kuten kaikki lapsuudesta muistamme.
- Hampurilainen. Mieluiten juustolla koska se auttaa ruuan kulkemista alas kipeää kurkkua sekä tuplana, koska more is more.
- Vakaa heittokäsi käytetyille nenäliinoille. Ne voi sitten kerätä myöhemmin. Jos eivät kissat läpsi niitä sohvan alle, jolloin säästyy sekin vaiva.
- Irtokarkkia. Kaikki ne säilytysaineet parantavat varmasti vastustuskykyä.
- Sympatiasairastaja ja kiintiöhuolestuja. Ja mulle vähän lisää sitä irtokarkkia, että jaksan huolestua riittävällä tasolla.
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.