Selkeitä merkkejä henkilön lomantarpeesta.

  • Lilyn etusivun linkeissä on kummallisen ääripoliittinen juttu ”Natsistuisit vähän”. (No anteeksi, yritän parantaa.)
  • Spontaanit päiväunet voi heeelposti venyttää reilusti yli kahden tunnin. Huolimatta siitä, että nukkuu oman kätensä päällä.* (Verenkierto, yliarvostettua. Unirytmi, myös.)
  • Muistat ostaa kaupasta tiskiainetta, mutta et tiramisu-kirsikkakakkuaineksia. (Hälytyskellot soimaan, arvojärjestyksesi on kääntynyt päälaelleen. Lisäksi joudut hakemaan ne saamarin kakkuainekset sitten huomenna. Ruuhkaisempana huomenna.)
  • Omat juttusi eivät naurata (Eikun, ei mtn, jokin asia on sentään entisellään.)

*Toinen bravuurini shokkipäikkäriheräämisissä on se, kun juuri päikkäreiltä heränneenä katsoo ohimennen vessan peiliin ja huomaa kylkeensä painautuneen kädenjäljen. Ainakin heräsin nopeasti. Ja kiljuen.

suhteet oma-elama mieli hopsoa
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.