Selkä, takaolka ja vatsa

Vietin viimeviikolla siis kevyempää viikkoa mutta en malttanut olla menemättä sunnuntaina salille kokeilemaan uutta ohjelmaa. Vuorossa oli selkätreeni takaolkien ja vatsalihaksien ohella. Olen ehkä joskus myös maininnut että selän treenaaminen on minulle hankalaa. Mutta nyt kun aloitin treenaamisen Johannan kanssa niin olen kokenut kääntymyksen selkätreenin kanssa. Jo kahdesti olen saanut selkätreenillä hyvää tuntumaa ja seuraavana päivänä on lihakset olleet kipeet. Näin siis tänään! hiphip.. Uudessa ohjelmassa on myös niin rankat vatsa ja kylkitreenit, että nauraminen sattuu 😀 Mikäs sen ihanampaa!

Eilen olin katsomassa Dance Actionin kevätjuhlaa Gloriassa ja taas oli huimaa tanssia lavalla. On mahtavaa katsoa miten nuoret ihan pienestä melkein aikuiseen nauttivat täysin rinnoin tanssimisesta ja esiintymisestä. Itsellä ei ollut enää ikävä tanssilavalle, tuntui siltä että olen kasvanut ulos niistä piireistä tanssijana ja nautin tanssin katsomisesta ja muiden tsemppaamisesta täysillä. Nyt on kaipuu Fitnesslavoille 😀

Eilen kun olin kaupungilla melkein kokopäivän. Tuli syötyä vähän huonosti ja tyttöjen kanssa käytiin vapianossa syömässä. Silti jäi vajaaksi ruokailut, kun ei oikein lounaalla tahtonut maistua mikään ja nieleskeleminen oli vaivalloista. Tänään on kyllä ruoka maistunut hyvin ja iltapalaa odotan vatsa muristen. Mulla on työkaveri myös Johannan valmennuksessa ja tänään puhuttiin ettei oe herkkuja tehnyt mieli vaikka niitä on tarjolla töissä ja kotona usein. Tänään oli jäätelöä monta litraa ja suklaatuliaisia Splitistä. Herkut on muille ja minulle on terveellinen ruokavalio. Cheat ateriat/päivät ovat asia erikseen 😀 Seuraavasta Cheatista ei ole tietoa mutta ilman herkkuja ajattelin olla vähintäänkin kesälomaan asti eli juhannusviikolle. Mutta olen myös miettinyt että olisin herkuttomalla 26.6 asti kun on meidän vuosipäivä.

Tässä tämä tällä kertaa. Tänään tyydyin vain työmatka pyöräilyyn ja huomenna sitten salille illalla 😀

 

-Jem-

Hyvinvointi Liikunta Terveys