Uuteen ruokavalioon tutustumista

Sunnuntai ja vapaapäivä. Heti aamusta jo poltteli lähteä lenkille kun eilen harjoiteltiin uutta tekniikkaa. Juostessa tuntui, että aina kun muistan heiluttaa käsiä oikein niin askellus palaa vanhaan ja toistepäin. No kyllä ne sieltä jää ennen pitkään lihasmuistiin. Juostua tuli n.6km matka 40min. välillä poikkesin pellon reunalle koikkelehtimaan vähän off roadia 😀

Kotona venyttelin kangistuneita raajojani ja etenkin selkää. Selkäni on aina ollut kankean puoleinen niin se vaatii kyllä nyt ekstra huomiota. Varsinkin jos meinaan saada puolivoltteja tehtyä vapaaohjelmassa.

Käytiin miehen kanssa leffassa kun hän pääsi töistä. Vuorossa oli Kon-Tiki, ihan mielenkiintoinen elokuva kertoo tutkimusmatkasta perusta polynesiaan pelkällä lautalla. Karkkia tuli syötyä, kun huomenna alkaa todenteolla uusi ruokavalio niin pitihän se viimeiset nauttia taas vähään aikaan. En tiiä koska on seuraava karkkipäivä, niin nyt ollaan toistaiseksi ilman.

heia.jpg

Siinä on tämän viikon urheiluja. Lauantaina tuli uusi saavutus eli 20 lajia vuonna 2013.

Ensi viikolle tulee aika varmasti enemmän pyöräilyjä, koska on ehjä viikko ilman arkipyhiä ja ei ainakaan vielä ole sovittuna menoa suoraan töistä.

collage_2013-05-11_17_31_21.png

Kerroin aikaisemmin että ostin scitecin proteiinia suklaa rocky road makuisena, niin voin kyllä suositella kyseistä makua. On hyvää, eikä yhtään liian ällömakeaa. Banaanin kanssa blenderiin niin tulee super hyvä välipala. Nyt suihkuun ja laittamaan huomiset eväät valmiiksi.

-Jem-

Hyvinvointi Liikunta Mieli Terveys